Znamy szczegóły ceremonii otwarcia Euro 2024. Będzie to uhonorowanie "Cesarza"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Franz Beckenbauer
Getty Images / Na zdjęciu: Franz Beckenbauer
zdjęcie autora artykułu

Heidi Beckenbauer, wdowa po Franzu Beckenbauerze, wniesie trofeum podczas ceremonii otwarcia mistrzostw Europy. Uroczystość odbędzie się w piątek, przed pierwszym meczem turnieju, w którym zmierzą się Niemcy i Szkoci.

"Bild" poinformował o szczegółach ceremonii otwarcia zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej, które rozgrywane będą w Niemczech. Uroczystość będzie niejakim uhonorowaniem Franza Beckenbauera, zmarłego 7 stycznia tego roku w wieku 78 lat.

"Cesarz" to legenda całej dyscypliny, był między innymi mistrzem świata zarówno jako zawodnik (1974), jak i trener (1990), co dotąd udało się jeszcze tylko dwóm osobom - jemu, Brazylijczykowi Mario Zagallo i Francuzowi Didierowi Deschampsowi. Dwukrotnie zdobywał także Złotą Piłkę w plebiscycie "France Football" (1972, 1976). Więcej o nim TUTAJ.

Ceremonia otwarcia Euro 2024 odbędzie się w piątek 14 czerwca na Allianz Arena w Monachium, przed spotkaniem Niemców i Szkotów. Podczas wydarzenia na ekranach na stadionie wyświetlony zostanie film upamiętniający Franza Beckenbauera.

Puchar za triumf w europejskim czempionacie podczas uroczystości wniesie na murawę Heidi Beckenbauer, wdowa po Franzu. Towarzyszyć jej będą Bernard Dietz, kapitan reprezentacji Niemiec z 1980 roku, która sięgnęła wtedy po złoto mistrzostw Europy, oraz Juergen Klinsmann, czyli mistrz świata i Europy, odpowiednio z 1990 i 1996 roku.

Zobacz także: Gwiazdor Turcji tak ocenił reprezentację Polski Holenderskie media piszą o reprezentacji Polski

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor chciał rzucić koszulkę. I zaczęło się szaleństwo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty