Oficjalnie: Juventus ogłosił nowego trenera. To on poprowadzi Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Image Photo Agency / Na zdjęciu: Thiago Motta
Getty Images / Image Photo Agency / Na zdjęciu: Thiago Motta
zdjęcie autora artykułu

Juventus FC stoi u progu przebudowy zespołu i aby do tego doszło zmienił trenera. Oficjalnie nowym opiekunem drużyny został Thiago Motta.

W tym artykule dowiesz się o:

Poprzedni sezon był całkiem niezły dla Juventusu FC. Klub ponownie awansował do Ligi Mistrzów, ale i zdobył Puchar Włoch, więc włożył kolejne trofeum do swojej pokaźnej gabloty. Jednak niezależnie od tego pożegnano się z Massimiliano Allegrim.

Włoskie media już od kilku dobrych tygodni podawały, że jego następcą zostanie przedstawiciel młodej fali trenerskiej, która coraz śmielej rozpycha się na tamtejszym rynku. Teraz oficjalnie potwierdzono, kto poprowadzi Bianconerich w nowych rozgrywkach.

Juventus wydał komunikat, w którym podał, że nowym opiekunem zespołu został Thiago Motta. Stosunkowo młody, ale i już całkiem doświadczony szkoleniowiec podpisał kontrakt, który związał go z klubem do końca czerwca 2027 roku.

41-latek w ostatnich miesiącach bardzo zyskał na popularności prowadząc Bolognę. Ofensywny futbol oferowany przez ten zespół zaprowadził go aż do pierwszego w historii klubu awansu do Ligi Mistrzów. Jednak Motta postanowił postawić kolejny krok na własną rękę w Piemoncie, a nie w regionie Emilia-Romania.

Były reprezentant Włoch stanie przed ciężkimi decyzjami w swoim nowym miejscu pracy. Motta będzie musiał pożegnać kilku piłkarzy i nie jest wykluczone, że w gronie zawodników, którzy wkrótce opuszczą Juventus będą dwaj reprezentanci Polski, czyli Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik.

Czytaj też: Gwiazda La Ligi chce do FC Barcelony. Piłkarz odrzucił oferty od gigantów Oficjalnie: Wieczysta nie zwalnia tempa. Kolejne wzmocnienie potwierdzone

ZOBACZ WIDEO: "Obiekt pachnie świeżością". Tak wygląda baza Polaków na Euro!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty