Papszun robi porządki. Piłkarze na wylocie z Rakowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marek Papszun
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marek Papszun
zdjęcie autora artykułu

Powrót Marka Papszuna do Rakowa Częstochowa oznacza duże zmiany. Przegląd Sportowy Onet ujawnia nazwiska kolejnych piłkarzy, którzy latem mają pożegnać się z drużyną.

Raków Częstochowa ma za sobą sezon pełen rozczarowań. Brak sukcesu w Pucharze Polski i zaledwie siódme miejsce w PKO Ekstraklasie oznaczają, że "Medaliki" nie zagrają w europejskich pucharach w nowym sezonie. To skłoniło działaczy do zmiany trenera.

Oficjalnie: Raków Częstochowa sprzedał swoją gwiazdę >> Udało się namówić do powrotu Mareka Papszuna, który rok temu zdecydował się odejść po zdobyciu mistrzostwa Polski. Szkoleniowiec już nie marnuje czasu i szykują się dość duże zmiany w kadrze.

ZOBACZ WIDEO: Była ósma sekunda meczu. Niewiarygodny strzał z 60 metrów

Portal Przegląd Sportowy Onet zdradza nazwiska zawodników, dla których Papszun nie widzi miejsca w zespole spod Jasnej Góry. Na czarnej liście znaleźli się Adnan Kovacević, Giannis Papanikolaou, Ben Lederman, Sonny Kittel oraz Deian Sorescu.

Z tego grona tylko dwóch zawodników sprowadzono do Rakowa po odejściu Papszuna. To Kovacević oraz Kittel. Z kolei Lederman, Sorescu i Papanikolau współpracowali z tym szkoleniowcem w sezonie mistrzowskim.

Wcześniej zapadła decyzja, że z częstochowskim klubem pożegnają się Vladan Kovacević oraz Marcin Cebula. Pierwszy z nich przenosi się do Sportingu Lizbona, a drugiemu wygasa kontrakt i nie zostanie on przedłużony.

Raków Częstochowa rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 16 czerwca. Pierwszym rywalem w nowym sezonie będzie Motor Lublin. Spotkanie zaplanowano na 21 lipca.

Papszun jeszcze na dobre nie zaczął pracy w Rakowie, a już napotkał problemy >> Oficjalnie: Raków przedłużył kontrakt z zawodnikiem. Zaskakująca decyzja >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty