Pogoń za francuskim talentem. Kolejni giganci w gronie zainteresowanych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Leny Yoro
Getty Images / ANP / Na zdjęciu: Leny Yoro
zdjęcie autora artykułu

Przed 18-latkiem piłkarski świat stoi otworem. Zawodnikiem Lille zainteresowały się bowiem kluby z najlepszych lig. Wśród nich giganci Premier League.

Leny Yoro to piłkarz, który bez wątpienia robi furorę na rynku transferowym. Środowy defensor trafił pod lupę największych klubów na świecie i niewykluczone, że wkrótce zmieni on swoje środowisko pracy.

Wśród zainteresowanych znaleźli się chociażby giganci Premier League, mianowicie Manchester United i Liverpool. Zdaniem The Athletic, mają oni dążyć do pozyskania Francuza. Ale swoje starania zintensyfikowało także Paris Saint-Germain, chcące przegonić konkurencję.

Wszystkiemu zdają się przyglądać "Królewscy", lecz niewykluczone, że nie na długo. Według źródła, skauci "Los Blancos" mieli zarekomendować władzom zakup piłkarza bez względu na cenę. Ostateczna decyzja może więc zapaść w najbliższym czasie.

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy trening w Hanowerze. Biało-Czerwonym towarzyszyły tłumy!

18-latek ma za sobą bardzo udany sezon. Jego zespół zajął czwarte miejsce w tabeli, prezentując znakomitą formę w defensywie. "Les Dogues" stracili bowiem zaledwie 34 bramki, a to jeden z najlepszych wyników spośród wszystkich zespołów Ligue 1.

Yoro stał się kluczowym elementem układanki Paulo Fonseci. Wystąpił on bowiem w 44 spotkaniach, w których trzykrotnie umieścił piłkę w siatce.

W pierwszym zespole Lille zameldował się na stałe w lipcu 2022 roku. Wcześniej występował bowiem w drugiej drużynie tego klubu oraz w zespołach młodzieżowych.

Gotowi do startu. Pierwszy mecz Euro 2024 przed nami, niebawem zagra Polska Nowy klub Adama Buksy? Jest oferta

Źródło artykułu: WP SportoweFakty