"Wyglądali jak kosmici". Borek zachwycony dwoma Niemcami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein/Mateusz Borek Instagram / Na dużym zdjęciu Jamal Musiala i Florian Wirtz, na małym Mateusz Borek

Reprezentacja Niemiec nie mogła lepiej rozpocząć Euro 2024. Pod wrażeniem kadry Juliana Nagelsmanna był komentujący mecz ze Szkocją Mateusz Borek. Popularny dziennikarz na Kanale Sportowym wyróżnił dwóch młodych gwiazdorów.

W piątek (16.06) Niemcy zdemolowali Szkotów, wygrywając aż 5:1 na inaugurację Euro 2024. Nasi zachodni sąsiedzi od samego początku meczu zdominowali przeciwników i udowodnili, że w turnieju mogą powalczyć o najwyższe cele.

Mecz otwarcia turnieju na antenie TVP skomentował Mateusz Borek. Po zakończeniu spotkania 50-latek na Kanale Sportowym zachwycał się grą reprezentacji Niemiec. Wyróżnił przede wszystkim dwóch bardzo młodych piłkarzy - 21-letniego Floriana Wirtza i jego równieśnika Jamala Musialę.

- Ci dwaj młodzi ludzie wyglądali dzisiaj jak kosmici - Florian Wirtz i przede wszystkim Jamal Musiala, który otrzymał tytuł piłkarza meczu. Do tego praktycznie każde magiczne dotknięcie Ilkaya Gundogana plus ten procent dokładnych podań Kroosa - on był na jakimś nieziemskim poziomie. No bo jeśli facet zagrywa 102 podania z tego 101  dokładnych, to pokazuje, kim jest dzisiaj Toni Kroos - ocenił Borek.

Zarówno Wirtz, jak i Musiala wpisali się na listę strzelców. Pierwszy z nich w 10. minucie otworzył wynik spotkania, a gwiazdor Bayernu Monachium dziewięć minut później podwyższył na 2:0. Obaj opuścili plac gry w drugiej połowie, żegnani aplauzem zgromadzonych na Allianz Arenie kibiców. Po ostatnim gwizdku sędziego Musiala otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu.

Jeżeli kariera tych 21-letnich piłkarzy będzie rozwijać się tak jak do tej pory, Wirtz i Musiala przez wiele sezonów mogą stanowić o sile reprezentacji Niemiec. Kadrę prowadzoną przez Juliana Nagelsmanna w fazie grupowej Euro 2024 czekają jeszcze starcia z Węgrami (19.06) i Szwajcarią (23.06). Nasi zachodni sąsiedzi będą niekwestionowanymi faworytami tych spotkań.