Decyzja wieczorem. Probierz przekazał najnowsze informacje o zdrowiu kadrowiczów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Michał Probierz
Getty Images / Na zdjęciu: Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

- Zachowuję duży spokój - mówi Michał Probierz przed meczem Polska - Holandia na Euro 2024. Robert Lewandowski nie zagra, Karol Świderski trenuje już z całym zespołem, a w przypadku Pawła Dawidowicza decyzja zapadnie wieczorem.

Najważniejszą informacją przed meczem Polski z Holandią jest oczywiście stan zdrowia kadrowiczów. Robert Lewandowski nie zagra z powodu naderwania mięśnia dwugłowego, tutaj nic się nie zmienia. Będzie jednak na ławce rezerwowych. Karol Świderski powinien być gotowy, natomiast jeszcze nie wiadomo, co z Pawłem Dawidowiczem.

- Robert zaczął wczoraj trenować indywidualnie. Karol Świderski ćwiczył z całym zespołem, a w przypadku Pawła Dawidowicza dziś wieczorem podejmiemy decyzję odnośnie meczu z Holandią - powiedział Michał Probierz na konferencji prasowej.

- Zdrowie piłkarzy jest dla mnie najważniejsze i nie podejmę żadnej decyzji bez konsultacji z lekarzem - dodał.

- Większość selekcjonerów nie miało okazji, żeby grać bez Roberta. W moim przypadku będzie to już trzecie takie spotkanie. Robert jest jednym z najlepszych napastników na świecie i jego brak będzie odczuwalny. Inni będą musieli pokazać się z dobrej strony. Mamy nadzieję, że turniej będzie dla nas trwał dalej i Robert wystąpi w niejednym spotkaniu - przyznał selekcjoner.

Skład na niedzielne spotkanie jest już w jego głowie. - Każdy trener się zastanawia w takiej sytuacji, bo zawsze może się coś wydarzyć w ostatniej chwili. Przygotowujemy jeszcze tylko i wyłącznie odprawę, bo my jako trenerzy już skończyliśmy swoją robotę. Zawodnicy dowiedzą się o składzie przed wyjazdem na stadion. Nieważne kto wystąpi, musimy być zespołem - zaznaczył Probierz.

Początek meczu Polska - Holandia w niedzielę o godz. 15.

ZOBACZ WIDEO: Kto przejmie odpowiedzialność za kadrę po kontuzji Lewandowskiego? "Jest kilku zawodników"

CZYTAJ TAKŻE: "Skąd ten optymizm". Były dyrektor reprezentacji miażdży Biało-Czerwonych Co za słowa Tomaszewskiego przed meczem Polska - Holandia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty