Czystki w Koronie. Sześciu piłkarzy odchodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Poznaliśmy pierwsze decyzje kadrowe w Koronie Kielce. W tygodniu sześciu zawodników dowiedziało się, że ich przyszłość w klubie dobiegła końca.

To będzie burzliwe i bardzo intensywne lato w Koronie Kielce. Zaczęło się już jakiś czas temu, gdy rezygnację złożył prezes Łukasz Jabłoński. Następnie wymieniono dyrektora sportowego (Pawła Golańskiego zastąpił Paweł Tomczyk), a teraz wzięto się za piłkarzy.

Parę dni temu nowy prezes klubu Karol Jakubczyk zapowiadał, że wkrótce odbędą się rozmowy z zawodnikami, którym 30 czerwca kończą się kontrakty. I w sobotę poznaliśmy pierwsze decyzje kadrowe. Z Korony odchodzą: Konrad Forenc, Marius Briceag, Kyryło Petrow, Fredrik Krogstad, Dalibor Takac oraz Petteri Forsell.

Z tego grona najkrótszy staż w klubie mieli Krogstad i Forsell, którzy dołączyli do zespołu wiosną, by pomóc ratować Ekstraklasę. Norweg wystąpił w siedmiu meczach, natomiast Fin pokazał się publiczności czterokrotnie, jednak nie zaimponował niczym szczególnym.

Forenc? Rezerwowy bramkarz, Petrow stracił praktycznie cały sezon z powodu kontuzji, Takac niby uzbierał 24 mecze, natomiast w 2024 roku rzadko grywał w większym wymiarze czasowym. Briceag? Tu było różnie. Piętnaście razy znalazł się w wyjściowym składzie, ale też drugie tyle meczów przesiedział na ławce rezerwowych lub trybunach.

Kadra Korony przechodzi prawdziwą rewolucję. Wcześniej odeszli Bartosz Kwiecień, Jacek Podgórski i Jakub Łukowski. Póki co klub nie poinformował o pozyskaniu żadnego nowego zawodnika.

ZOBACZ WIDEO: W tym meczu ma zagrać Lewandowski. "Szanse powinny być dużo większe"

CZYTAJ TAKŻE: Szkoci w rozpaczy po laniu od Niemców. "Koszmarna porażka" Nie żyje Matija Sarkić. Kilka dni wcześniej zagrał z Belgią

Źródło artykułu: WP SportoweFakty