To dlatego bramka nie została uznana. Sędzia musiał zmienić decyzję

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Perisić za szybko wpadł w pole karne
Twitter / TVP Sport / Perisić za szybko wpadł w pole karne

Tylko przez chwilę Chorwaci cieszyli się z honorowego gola w meczu z Hiszpanią na Euro 2024. Po analizie VAR sędzia bramki nie uznał. Wiemy, dlaczego.

Nie tak piłkarze reprezentacji Chorwacji wyobrażali sobie początek Euro 2024. Brązowi medaliści ostatniego mundialu nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z Hiszpanią.

Już do przerwy Chorwaci przegrywali 0:3. W drugiej połowie Hiszpanie kontrolowali grę, ale pod koniec meczu drużyna z Bałkanów, po skutecznej dobitce rzutu karnego, strzeliła honorowego gola.

Radość z trafienia na 1:3 nie trwała jednak długo. Po analizie VAR sędzia Michael Oliver anulował gola dla Chorwatów. Dlaczego?

Jak pokazały powtórki, w momencie wykonywania jedenastki przez Bruno Petkovicia za szybko w pole karne wbiegł jego kolega z reprezentacji, doświadczony Ivan Perisić.

35-letni pomocnik nie brał udziału w skutecznej dobitce karnego i w myśl aktualnych przepisów sędzia nie powtórzył karnego tylko anulował gola strzelonego przez Petkovicia.

Ostatecznie Hiszpanie wygrali 3:0.