W sobotę padła najszybsza bramka w historii Euro. Zobacz nagranie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Najszybszy gol w historii Euro
Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: Najszybszy gol w historii Euro

Albańczycy piorunująco rozpoczęli swój mecz przeciwko Włochom. Piłkarze z Bałkanów trafili do siatki już w 23. sekundzie spotkania, dzięki czemu przeszli do historii Euro.

Albańczycy przed startem Euro 2024 zapowiadali, że będą chcieli napsuć krwi swoim teoretycznie mocniejszym rywalom grupowym. Ich pierwsza próba podczas turnieju trafiła na mecz z Włochami, którzy przecież bronią tytułu zdobytego trzy lata temu.

Kto jak kto, ale my dobrze wiemy, że reprezentanci Albanii są naprawdę nieprzyjemni do gry. Gracze z Italii również się o tym przekonali i to bardzo szybko, wręcz można powiedzieć, że błyskawicznie, bo już w pierwszej akcji meczu.

Już w 23. sekundzie tego starcia do piłki w polu karnym Włochów dopadł Nedim Bajrami i mocnym uderzeniem pokonał Gianluigiego Donnarummę. Według informacji podanych przez portal Opta, jest to najszybszy gol w historii mistrzostw Europy.

Zapewne nie byłoby tego trafienia już na tym etapie meczu, gdyby nie fatalne zachowanie obrońcy Squadra Azzurra. Federico Di Marco rzucił piłkę z autu wprost pod nogi albańskiego zawodnika i ten miał spory komfort w fazie wykończenia.

Jednak Albańczycy nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo. Najpierw w 11. minucie po stałym fragmencie i mocnym strzale głową wyrównał Alessandro Bastoni, a pięć minut później potężnym uderzeniem z dystansu popisał się Nicolo Barella i już mieliśmy 2:1 dla faworytów.