Zwróciłeś na to uwagę? W sieci aż huczy na temat strojów Włochów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin C. Cox / Luciano Spalletti i napis na jego marynarce
Getty Images / Kevin C. Cox / Luciano Spalletti i napis na jego marynarce

Nie popisali się Włosi tworząc marynarki dla sztabu szkoleniowego swojej reprezentacji. Styl napisu "Italia" nie zachwycił dziennikarzy w Polsce i za granicą.

Zaczęło się bardzo nerwowo, ale ostatecznie Włosi od zwycięstwa rozpoczęli swój udział w Euro 2024.

W sobotni wieczór podopieczni Luciano Spallettiego pokonali 2:1 Albanię. Mecz nie rozpoczął się jednak dobrze dla Włochów, bowiem już w 2. minucie to rywale objęli prowadzenie.

Faworyci spotkania dość szybko jednak odpowiedzieli i 20 minut później prowadzili 2:1. Taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Po meczu bardziej niż grę Włochów komentowano jednak stroje, w jakich ubrani byli selekcjoner i członkowie sztabu szkoleniowego.

Konkretnie chodzi o czarny napis "Italia" na marynarkach trenerów, który - zdaniem wielu obserwatorów - nie wyglądał najlepiej.

"Te napisy 'Italia' na marynarkach sztabu szkoleniowego Włochów to pewnie ktoś w Mediolanie projektował. A może w… Milanówku" - zastanawiał się w serwisie 'X' dziennikarz WP SportoweFakty Marek Bobakowski.

"Czerwona kartka dla tego, kto namalował napis Italia na marynarce Spallettiego" - to natomiast opinia z serwisu "X" Sama Wallace'a, brytyjskiego dziennikarza sportowego "The Daily" i "Sunday Telegraph".