Było 15 minut po meczu. Nagrali, co robili kibice z Austrii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Kanał Sportowy / Na zdjęciu: kibice Austrii po meczu z Polską
Twitter / Kanał Sportowy / Na zdjęciu: kibice Austrii po meczu z Polską

Kibice reprezentacji Austrii mogli świętować po wygranej z Polską w drugiej kolejce fazy grupowej Euro 2024. Kwadrans po zakończeniu spotkania w najlepsze bawili się na trybunach, co zarejestrowali dziennikarze Kanału Sportowego.

Nie tak miało wyglądać starcie z Austrią w wykonaniu reprezentacji Polski. Podopieczni Michała Probierza przegrali 1:3 i mają już tylko minimalne szanse na awans do następnej rundy. W 9. minucie piłkarze prowadzeni przez Ralfa Ragnicka objęli prowadzenie za sprawą Gernota Traunera. Do wyrównania doprowadził w 30. minucie Krzysztof Piątek.

Ostatnie słowo należało jednak do Austriaków. W 66. minucie Christoph Baumgartner strzelił drugą bramkę, a wynik meczu ustalił w 78. minucie Marko Arnautović, który pewnie wykorzystał rzut karny. Obie reprezentacje przegrały swoje pierwsze spotkania na tym turnieju, był więc to dla nich "mecz o wszystko".

Wygrana sprawiła, że wśród kibiców Austrii wybuchła wielka radość. Po ostatnim gwizdku sędziego nie śpieszyli się oni z opuszczeniem Stadionu Olimpijskiego w Berlinie. Dziennikarze Kanału Sportowego nagrali, jak kwadrans po zakończeniu spotkania Austriacy nadal bawią się na trybunach obiektu.

Na krótkim filmie można zauważyć głośno śpiewających Austriaków. Wielu z nich entuzjastycznie wymachuje flagami swojego kraju. Na twarzach fanów znajdujących się najbliżej obiektywu widać też szerokie uśmiechy.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski w ostatnim meczu fazy grupowej Euro 2024 zmierzy się z Francją. Spotkanie rozpocznie się we wtorek 25 czerwca na Signal Iduna Park w Dortmundzie. Tego samego dnia Austriacy zagrają z Holendrami.