Była 90. minuta. Polak pokazał klasę za oceanem [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Major Soccer League / Na zdjęciu: asysta Bogusza
YouTube / Major Soccer League / Na zdjęciu: asysta Bogusza

Mateusz Bogusz nie zatrzymuje się w MLS. Pomocnik Los Angeles FC w samej końcówce meczu z Austin FC miał udział w bramce na 1:1.

Miejscowi wyszli na prowadzenie po 19 minutach rywalizacji na Q2 Stadium. Jader Obrian przeprowadził indywidualną akcję, celnie uderzył z dystansu w kierunku dalszego słupka i po chwili wraz z kolegami celebrował zdobytą bramkę.

Był to jedyny celny strzał drużyny Austin FC, która oddała inicjatywę rywalom. Od pierwszej minuty na murawie przebywał Mateusz Bogusz. Przymierzany do reprezentacji Polski ofensywny pomocnik w 90. minucie dał próbkę swoich umiejętności technicznych.

Bogusz ustawił sobie piłkę na lewym skrzydle i popisał się dokładnym dośrodkowaniem do Keia Kamary. Doświadczony napastnik strzałem głową ustalił rezultat. W nocy z środy na czwartek Los Angeles FC wywalczyło remis 1:1 na terenie Austin FC.

22-letni Bogusz w Major League Soccer rozgrywa najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Jego dorobek to siedem trafień i trzy asysty w 18 rozegranych spotkaniach. Niedawno selekcjoner Michał Probierz przyglądał się z trybun piłkarzowi Los Angeles FC, lecz nie zabrał go na Euro 2024.

Austin FC - Los Angeles FC 1:1 (1:0) 1:0 - Jader Obrian 19' 1:1 - Kei Kamara 90'

Asysta Mateusza Bogusza (od 5:57):

Źródło artykułu: WP SportoweFakty