Wspaniały gest dla chorych dzieci przed meczem Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mateusz Slodkowski / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Getty Images / Mateusz Slodkowski / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
zdjęcie autora artykułu

Przed meczem Polska - Austria w ramach Euro 2024 miała miejsce bardzo miła sytuacja. Biało-Czerwoni korzystając z dostępnej technologii połączyli się z chorymi dziećmi, aby pokazać im szatnię.

Reprezentacje Polski i Austrii grają w piątek o wszystko. Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie żadna z drużyn nie może sobie pozwolić na drugą na Euro 2024 porażkę. Z tego względu Biało-Czerwonych głośno wspierają kibice, nie tylko na samej arenie, ale także przed telewizorami.

Zanim polscy piłkarze wybiegli na boisko, miało miejsce bardzo miłe spotkanie. Piłkarze połączyli się z chorymi dziećmi, którzy przebywają na oddziale onkologicznym Instytutu Matki i Dziecka.

"Szatnię w wirtualny sposób odwiedziły również dzieci z oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka" - napisano na profilu Łączy nas piłka na platformie X.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Burza w godzinie rozpoczęcia meczu Polaków. Co z murawą?

W mediach społecznościowych zamieszczono także krótkie wideo z tego spotkania. Mali kibice byli oczywiście odziani w barwy narodowe. Możliwość porozmawiania z reprezentantami kraju to na pewno dla nich wielkie przeżycie.

- Trzymamy kciuki, a jak coś to po meczu zapraszamy do nas na pizzę - powiedział jeden z młodych kibiców. To połączenie było możliwe dzięki UEFA Foundation for Children, która wspiera różne inicjatywy dotyczące dzieci.

Mecz Polska - Austria rozpoczął się o godz. 18. Transmisja w TVP 1, dostępnym także na platformie Pilot WP. Relacja tekstowa NA ŻYWO na WP SportoweFakty.

Zobacz także: Imponujące otwarcie Euro 2024. Niemcy zagrali po mistrzowsku "Łamanie nóg". Gwiazdy futbolu poruszone tym, co stało się w meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty