Szczęsny był bez szans. Te gole pogrążyły Polaków [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport
Twitter / TVP Sport

Polscy piłkarze po pierwszej połowie meczu z Austrią cieszyli się remisem 1:1. Niestety w 66. minucie rywale wyszli na prowadzenie, a wszystko za sprawą bramki Christopha Baumgartnera. Niedługo później rzut karny wykorzystał Marko Arnautović.

Reprezentacja Polski w meczu otwarcia Euro 2024 zmierzyła się z Holandią. Nasi piłkarze, mimo dobrej gry, musieli pogodzić się z porażką 1:2. W drugiej kolejce rywalami zawodników Michał Probierz byli Austriacy. Jeżeli Polacy chcieli utrzymać się z walce o awans do 1/8 finału, musieli przynajmniej zremisować.

Już w 9. minucie na prowadzenie wysforowali się rywale, a wszystko za sprawą gola Gernota Traunera. Jeszcze przed przerwą, a konkretnie w 30. minucie, bramkę na wyrównanie strzelił Krzysztof Piątek. Na półmetku na tablicy wyników widniał więc remis 1:1.

Przez dłuższy czas drugiej żadna z drużyn nie potrafiła skonstruować skutecznej akcji. Udało się to w 66. minucie Austriakom. Alexander Prass popisał się świetnym podaniem przed pole karne do Christopha Baumgartnera.

Ten bez problemu przyjął piłkę, nie dał się zatrzymać polskim obrońcom i popisał się celnym strzałem. Pomocnik RB Lipsk wpakował piłkę w prawy dolny róg bramki Wojciech Szczęsny i dał swojej drużynie prowadzenie 2:1.

Strzał ten wlał w serca austriackich piłkarzy dodatkową motywację. Efektem była szybko wyprowadzona akcja po błędzie Polaków w środku boiska. Niestety Szczęsny, który znalazł się w sytuacji sam na sam, sfaulował rywala w polu karnym. Sędzia podyktował "jedenastkę", którą na gola na 3:1 zamienił Marko Arnautović.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty