Niemcy podali dane po starciach policji z polskimi kibicami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Luciano Lima - UEFA / Na zdjęciu: policja przed strefą kibica
Getty Images / Luciano Lima - UEFA / Na zdjęciu: policja przed strefą kibica
zdjęcie autora artykułu

W piątek reprezentacja Polski rozgrywała ważny mecz z Austrią w ramach fazy grupowej Euro 2024. Po porażce Biało-Czerwonych część kibiców zachowała się skandalicznie i została zatrzymana przez policję.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie Biało-Czerwoni mogli liczyć na gorący doping kibiców, którzy tłumnie zjechali do niemieckiej stolicy. Niestety przegrana z Austrią (1:3) przekreśliła szanse polskich piłkarzy na wyjście z grupy D. We wtorek reprezentacja rozegra ostatni mecz w ramach Euro 2024, z ekipą Francji, i będzie mogła wrócić do kraju.

Niestety po zakończeniu spotkania Polska - Austria nie popisała się część fanów. Według relacji portalu bz-berlin.de grupa około 20 ludzi (głównie Polaków) wstrząsnęła barierkami ustawionymi przed strefą kibica przy Bramie Brandenburskiej i nękała stewardów. Sytuacja groziła eskalacją, dlatego wezwana została policja.

Kibice zaatakowali funkcjonariuszy, rzucając w nich butelkami, kamieniami i materiałami pirotechnicznymi. Do opanowania sytuacji użyto gazu pieprzowego i pałki wielofunkcyjnej. Z raportu policji wynika, że część kibiców podjęła próbę odbicia zatrzymanych już osób. Według najnowszych danych aresztowano w sumie 10 ludzi.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Co z przyszłością Michała Probierza? Reprezentanci mówią jednym głosem

W wyniku wywołanych w strefie kibica zamieszek rannych zostało ośmiu policjantów. Jeden z funkcjonariuszy doznał złamania kości przedramienia. Natomiast jeden z fanów został zabrany do szpitala z podejrzeniem urazu mózgu. Wszyscy policjanci oraz pozostali kibice otrzymali pomoc medyczną.

Przypomnijmy, że już w trakcie meczu doszło na Stadionie Olimpijskim do dramatycznej sytuacji. Jeden z kibiców spadł z trybuny do rowu z wysokości ok. trzech metrów i został odwieziony karetką do szpitala (więcej tutaj).

Typowanie
Francja
Typowanie zakończone
Polska
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Czytaj także: Berliński koszmar. Polska przegrywa z Austrią i jest jedną nogą za burtą "Karygodne". Wybrano najgorszego Polaka na boisku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty