Tomaszewski nie hamował się. O to ma pretensje do Probierza

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Tomaszewski
zdjęcie autora artykułu

Jan Tomaszewski w mocnych słowach podsumował występ reprezentacji Polski na Euro 2024. - Zobaczył, że tam lew wychodzi i mówi: "Coś mi się popiep..." - skomentował dla "Super Expressu".

Reprezentacja Polski po dwóch meczach na Euro 2024 w Niemczech (porażkach z Holandią 1:2 i Austrią 1:3) straciła szanse na awans do 1/8 finału. Wtorkowe (25.06) spotkanie z Francją będzie dla kadry Michała Probierza już tylko meczem z gatunku "o honor".

Jan Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem" nie gryzł się w język, komentując postawę Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy.

Ekspert miał pretensje do selekcjonera za zestawienie składu na Austrię. - Mieliśmy na Holandię wystawić najlepszą jedenastkę. To proszę mi wytłumaczyć do jasnej cholery: dlaczego w kolejnym meczu są cztery zmiany? Coś tutaj nie gra! Ktoś ten skład losuje! Nie ma żadnej stabilności - ocenił.

- Zaczęło się dmuchać w balonik, że wspaniała gra była z Holandią. Była wspaniała ale w ofensywie, a w obronie oni mieli siedem setek. Dla mnie to wyglądało tak, jakby nasi piłkarze wyszli jak ten zajączek i krzyczeli: "Jestem królem zwierząt!". Zobaczył, że tam lew wychodzi i mówi: "Coś mi się popiep…" - dodał w swoim stylu.

Tomaszewski podkreślił, że szkoda przegranej z Austrią, ponieważ - jego zdaniem - rywale nie zagrali dobrego spotkania. - Nie mieli za dużo sytuacji. Nie mogę zrozumieć tego, że piłkarze uwierzyli po meczu z Holandią, że są królami zwierząt. Za dużo było obiecanek. Robert mówił, że nie tego się spodziewali. Ale kto ten balonik pompował? Wy sami! - zakończył były reprezentacyjny bramkarz.

Typowanie
Francja
Typowanie zakończone
Polska
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Zobacz: Pytanie francuskiego dziennikarza rozbawiło Lewandowskiego. Króciutko Dramat kadrowicza. Będą zmiany w składzie!

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ekspert mówi wprost. "Pierwsi robiliśmy krok, aby ugrać coś więcej i dostawaliśmy gonga"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty