Pytanie francuskiego dziennikarza rozbawiło Lewandowskiego. Króciutko

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Łączy nas Piłka / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
YouTube / Łączy nas Piłka / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej reprezentacji Polski jeden z francuskich dziennikarzy zapytał Roberta Lewandowskiego o zakończenie kariery reprezentacyjnej. Przy okazji stoczył walkę z językiem polskim, co rozśmieszyło kapitana kadry.

Reprezentacja Polski przygotowuje się do wtorkowego (25.06) meczu z Francją. W poniedziałek Biało-Czerwoni opuścili swoją bazę w Hanowerze i przyjechali do Dortmundu, gdzie zmierzą się z "Trójkolorowymi". Przypomnijmy, że porażki 1:2 z Holandią i 1:3 z Austrią sprawiły, że podopieczni Michała Probierza nie mają już nawet matematycznych szans na wyjście z grupy.

Zbliżający się wielkimi krokami koniec Euro 2024 dla Polaków sprowokował wiele dyskusji na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego w kadrze. Napastnik FC Barcelony w tym roku będzie bowiem obchodził 36 urodziny i jest coraz bliżej zakończenia zawodowej kariery. Do tego faktu nawiązał też jeden z francuskich dziennikarzy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, na której pojawili się m.in. Lewandowski i Probierz.

- Czy jutro jest twój ostatni mecz dla Biało-Czerwonych? - zapytał. Dziennikarz mówił po angielsku, ale przydomek naszej reprezentacji próbował wymówić w języku polskim.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Ekspert mówi wprost. "Pierwsi robiliśmy krok, aby ugrać coś więcej i dostawaliśmy gonga"

Łamana polszczyzna dziennikarza widocznie rozbawiła Lewandowskiego. Napastnik zapewnił też, że jeszcze nie zamierza kończyć kariery w reprezentacji. - Nie - odpowiedział krótko, uśmiechając się szeroko. Opisana sytuacja miała miejsce w 28. minucie udostępnionego poniżej nagrania.

Kapitan reprezentacji już po raz drugi tego dnia przekazał, że po Euro 2024 nie zrezygnuje z gry w narodowych barwach. Wcześniej taką deklarację złożył też przy okazji rozmowy z oficjalnym serwisem UEFA.

- Nie chcę żałować, że przeszedłem na emeryturę zbyt wcześnie, kiedy wciąż mogłem grać dłużej. Z drugiej strony, nie chcę zmagać się z tą decyzją, gdy nadejdzie ten moment. Na razie jednak on jeszcze nie nadszedł. Muszę poczuć to w sobie. Na pewno nikt nie będzie miał wpływu na moją decyzję. Tylko ja i moja rodzina, nikt z zewnątrz - mówił Piotrowi Koźmińskiemu.

Sytuację z konferencji zobaczysz od 28 minuty.

Typowanie
Francja
Typowanie zakończone
Polska
Jak typują inni
0%
WYGRA
0%
REMIS
0%
WYGRA
Sprawdź jak typują inni
Typuj następnym razem!
Sprawdź nadchodzące mecze w kalendarzu
Trwa ładowanie...

Czytaj też: Oficjalnie: Lewandowski przekazał decyzję ws. przyszłości w kadrze "Samotny lider". W Niemczech wrze ws. Lewandowskiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty