"Szanse są nikłe, ale istnieją". Media o dramacie Chorwatów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/FILIP SINGER  / Na zdjęciu: Luka Modrić
PAP/EPA / EPA/FILIP SINGER / Na zdjęciu: Luka Modrić
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Chorwacji straciła gola w doliczonym czasie gry i zremisowała z Włochami na Euro 2024. Remis oznacza, że Luka Modrić i spółka mogą pożegnać się z mistrzostwami. Zobacz komentarze w chorwackich portalach.

Chorwacja w drugim meczu z rzędu na Euro 2024 (poprzednio z Albanią 2:2) dała sobie strzelić bramkę w doliczonym czasie gry (zdobywcą gola był Mattia Zaccagni).

Remis z Włochami (1:1, więcej TUTAJ) spowodował, że Chorwaci zajęli 3. miejsce w grupie B i żeby awansować do 1/8 finału muszą czekać na korzystne dla siebie rozstrzygnięcia w pozostałych grupach. W chorwackich mediach, co jest zrozumiałe, nie słychać euforii.

"Będąc na krawędzi odpadnięcia, Włochy wyrównały w 98. minucie! Remis 1:1 prawdopodobnie nie wystarczy Chorwacji na awans z grupy. Szanse są minimalne" - pisze sport.hrt.hr.

"Niestety, Chorwaci nie byli w stanie pokonać Włochów i awansować do 1/8 finału mistrzostw Europy w Niemczech. Dzięki remisowi nasza reprezentacja znalazła się na trzecim miejscu w grupie B, ale nie musi się jeszcze pakować. Chorwacja ma jeszcze szanse na awans do 1/8 finału. Szanse są nikłe, ale istnieją" - podkreśla portal gol.dnevnik.hr.

"Nadzieja jest nikła, ale nasi bohaterowie nigdy nie będą przegrani. Nasi zawodnicy na Euro 2024 dali z siebie wszystko. Ich siła woli i chęć zwycięstwa była taka sama, jak wtedy, gdy zwyciężali z każdym na swojej drodze" - dodają dziennikarze vecernji.hr.

"Chorwacja jest o krok od odpadnięcia z mistrzostw Europy. Nasz zespół może jedynie awansować jako jedna z czterech najlepszych drużyn z trzecich miejsc, ale żeby to osiągnąć, musi paść kilka korzystnych wyników. Anglia powinna pokonać Słowenię co najmniej trzema bramkami, Dania wygrać z Serbią. Następnie Turcja musi pokonać Czechy, a Portugalia Gruzję" - podsumowuje index.hr.

Zobacz: Sensacja. Medalista mundialu odpadł z Euro 2024

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Do pewnego momentu Michał Probierz był największym zwycięzcą tego Euro

Źródło artykułu: WP SportoweFakty