Tylko on nie zawodził. Mistrzowska forma Donnarummy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Interwencje Gianluigiego Donnarummy
Twitter / TVP Sport / Interwencje Gianluigiego Donnarummy

Gianluigi Donnarumma od początku Euro 2024 był w znakomitej dyspozycji. Włoch zabłysnął także w meczu 1/8 finału ze Szwajcarią i tylko do niego Luciano Spalletti nie może mieć pretensji.

Włochy w grupie B Euro 2024 uzbierały cztery punkty i awansowały do fazy pucharowej z drugiego miejsca. Przypomnijmy, że na start ekipa Luciano Spallettiego pokonała Albanię, w drugiej kolejce zremisowała z Chorwacją, a na koniec przegrała z Hiszpanią.

Drużyna mistrzów Europy o przepustkę do ćwierćfinału imprezy walczyła w sobotę ze Szwajcarią. I nie miała w tym meczu żadnych argumentów, żeby podjąć skuteczną walkę.

Jedynym pozytywem był bez wątpienia występ Gianluigiego Donnarummy, który już wiele razy ratował skórę swoim kolegom z boiska. Gdyby nie on, "po meczu" byłoby już znacznie wcześniej. Ostatecznie zakończyło się porażką 0:2 (---> RELACJA).

Golkiper, który na co dzień broni barw Paris Saint-Germain, po raz kolejny pokazał, że potrafi interweniować nawet w sytuacjach totalnie beznadziejnych.

W pierwszej połowie między innymi zachował się wyśmienicie w sytuacji sam na sam z Breelem Embolo, a tuż przed przerwą znakomicie wyczuł intencje wykonującego rzut wolny Fabiana Riedera.