Co za cios superrezerwowego! Tak Hiszpania pokonała Niemców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / x.com/sport_tvppl / Na zdjęciu: Mikel Merino zdobywa gola na 2:1 w meczu z Hiszpanią na Euro 2024

Pojedynek Niemców z Hiszpanami w ćwierćfinale Euro 2024 dostarczył niesamowitych emocji. Rozstrzygnięcie nastąpiło w... 119. minucie.

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Niemcy (2:1 po dogrywce - więcej TUTAJ) i awansowała do półfinału Euro 2024. Piątkowy mecz był znakomitym, emocjonującym widowiskiem.

La Furia Roja okazała się minimalnie lepsza po golu w samej końcówce drugiej połowy dogrywki. W 119. minucie piłkę do siatki skierował Mikel Merino.

Pomocnik Realu Sociedad świetnie wyszedł do dośrodkowania Daniego Olmo, przeskoczył niemieckich obrońców i strzałem głową posłał futbolówkę przy samym słupku bramki Manuela Neuera. Golkiper Bayernu Monachium nie miał żadnych szans na skuteczną obronę.

Po trafieniu superrezerwowego w ekipie z Półwyspu Iberyjskiego w sektorach zajmowanych przez hiszpańskich kibiców na stadionie w Stuttgarcie rozpoczęła się prawdziwa piłkarska fiesta.

Hiszpania wyrzuciła Niemców z turnieju i w półfinale zagra z lepszym z pary Portugalia-Francja (mecz w piątek o godz. 21:00).

Zobacz: Gospodarze za burtą Euro 2024! Nie ma mocnych na Hiszpanię

Źródło artykułu: WP SportoweFakty