"Bla, bla, bla". Josue nie wytrzymał po wywiadzie piłkarza Legii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Grzegorz Wajda/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Paweł Wszołek i Josue
Getty Images / Grzegorz Wajda/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Paweł Wszołek i Josue
zdjęcie autora artykułu

Josue to piłkarz, który spędził ostatnie lata na Łazienkowskiej. Były kapitan Legii Warszawa zareagował na wywiad, który Paweł Wszołek udzielił TVP Sport. Co takiego oburzyło byłego lidera legionistów?

W latach 2021-2024 Josue odgrywał ważną rolę w Legii Warszawa. Pochodzący z Portugalii pomocnik odpowiadał za kreowanie gry. W barwach Wojskowych zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Otrzymał również wyróżnienia i nagrody dla najlepszego obcokrajowca. Jego osoba wzbudzała w klubie mieszane odczucia. Ostatecznie nie podpisano z nim nowej umowy.

Paweł Wszołek został zapytany o Josue w rozmowie z TVP Sport. - Miał bardzo duży wpływ na zespół. Na boisku wiele od niego zależało. To żadna tajemnica, że był jednym z najważniejszych zawodników drużyny. Oczywiście, był bardzo ekspresyjny w swoim zachowaniu i przyciągał uwagę ludzi - stwierdził 32-latek.

Według doświadczonego pomocnika Josue dawał drużynie mnóstwo jakości. Był to także piłkarz charakterny. Jeśli chodzi o wady, to Wszołek wyznał, że miał je jak każdy człowiek, "ale tak samo było z zaletami".

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

- Nie chcę go oceniać. Wiem, że tworzymy obecnie grupę, która pójdzie za sobą w ogień. To mocna deklaracja, ale nie boję się jej użyć. Wierzę, że w drużynie nie będzie podziałów, a każdy dla każdego będzie kapitanem. Chcę, by wszyscy się wzajemnie wspierali. Niezależnie od narodowości. Tylko w taki sposób możemy się rozwijać jako zespół na boisku, ale też poza nim - dodał.

Po tym wywiadzie głos w mediach społecznościowych zdecydował się zabrać sam zainteresowany. Josue nie był zadowolony ze słów Wszołka.

"To zabawne, że niektórzy ludzie nigdy, odkąd grają z Josue, nie mieli tak często bramek i asyst. Niech mówią. Bla, bla, bla. Może śnią o mnie? Pięknej nocy" - napisał Portugalczyk na platformie X.

Internauci szybko odpisali mu, że Wszołek nie powiedział o nim niczego złego. A nawet ma do byłego legionisty szacunek. Najprawdopodobniej Josue źle przetłumaczył wywiad swojego byłego klubowego kolegi i stąd taka odpowiedź.

Czytaj także: Zapytali go o transfer Szczęsnego. Nagle zaczął mówić o kondorze Nie ma wątpliwości. Kręcina zdradza, jak Euro wpłynie na przyszłość Kuleszy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty