Wyjaśniła się przyszłość gracza Tottenhamu. Nie będzie grał w Radomiaku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Radomiak Radom / Na zdjęciu: Luka Vusković
Materiały prasowe / Radomiak Radom / Na zdjęciu: Luka Vusković
zdjęcie autora artykułu

Luka Vusković nie będzie kontynuował swojej kariery w Polsce. Związany z Tottenhamem Hotspur zawodnik postanowił przenieść się do Belgii.

Wysłannicy Tottenhamu Hotspur bardzo szybko zauważyli potencjał, którym dysponuje Luka Vusković. Kilka miesięcy temu londyńczycy zdecydowali się na transfer i zapłacili blisko 14 milionów euro za młodzieżowego reprezentanta Chorwacji.

Rundę wiosenną sezonu 2023/24 17-latek spędził na wypożyczeniu w Radomiaku Radom, gdzie był wyróżniającą się postacią. Środkowy obrońca zdążył rozegrać 14 spotkań, strzelił w nich trzy gole i zaliczył asystę.

Wychowanek Hajduka Split na debiut w Tottenhamie Hotspur będzie musiał jeszcze poczekać. Utalentowany defensor przeprowadził się do Belgii i w ramach rocznego wypożyczenia zasilił kadrę KVC Westerlo, czyli 11. siły tamtejszej ligi.

- Przybyciem Vuskovicia podkreślamy doskonałe funkcjonowanie naszego klubu, który wcześniej okazał się wyjątkową platformą rozwoju dla młodych talentów. Razem z całym naszym otoczeniem i personelem nie możemy się doczekać, aż odegramy ważną rolę w dalszym rozwoju jego i tak już obiecującej kariery - mówił dyrektor generalny Wim Van Hove, cytowany przez kvcwesterlo.be.

KVC Westerlo stawia na młodzież. Wcześniej do zespołu dołączył Karol Borys. Polak niedawno udał się na wypożyczenie do NK Maribor.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Zmierzch Cristiano Ronaldo? Eksperci bez wątpliwości

Czytaj więcej: Legenda Barcelony dla WP: Jestem nim zachwycony. Zasłużył na największe brawa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty