Prawie żadnych szans na powodzenie. Yamal odpalił torpedę [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: strzał Yamala
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: strzał Yamala
zdjęcie autora artykułu

Lamine Yamal w półfinale Euro 2024 popisał się bramką wyjątkowej urody. Zgodnie z wyliczeniami, Hiszpan miał zaledwie dwa procent szans na to, że sytuacja zakończy się golem.

We wtorkowy wieczór reprezentanci Hiszpanii świętowali awans do finału mistrzostw Europy. Zawodnicy Luisa de la Fuente w osłabionym składzie przystąpili do spotkania z Francją i mimo wszystko odnieśli zwycięstwo 2:1.

Drużyna "La Roja" błyskawicznie odwróciła wynik meczu. W 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lamine Yamal, który jest objawieniem Euro 2024. Wychowanek FC Barcelony stał się najmłodszym strzelcem gola w historii mistrzostw.

Yamal był oddalony od bramki o 24,64 m i został otoczony przez francuskich obrońców. Jak wyliczyła stacja TVP Sport, utalentowany zawodnik precyzyjnie uderzył z prędkością 120 km/h. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Co warte podkreślenia, według wyliczeń w momencie strzału Yamal miał zaledwie dwa procent szans na zdobycie bramki. Statystyka xG, czyli expected goals (oczekiwanych goli) sugeruje, że Francuzi nie powinni do tego dopuścić. Ryzyko opłaciło się Hiszpanowi.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": przedwczesny finał? "Poziom emocji był najwyższy"

Dzień przed finałem zaplanowanym na 14 lipca Yamal będzie obchodził swoje 17. urodziny. W decydującym meczu Hiszpania zmierzy się z Anglią lub Holandią.

Czytaj więcej: Triumfalny marsz Hiszpanii, rekord pobity

Źródło artykułu: WP SportoweFakty