Ważny piłkarz Śląska kontuzjowany. Opuszczał boisko z pomocą fizjoterapeuty

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl / Na zdjęciu: Piotr Samiec-Talar

Śląsk Wrocław zremisował 1:1 w meczu towarzyskim z Mladą Boleslav. Wynik zszedł jednak na dalszy plan, ponieważ groźnie wyglądającej kontuzji doznał w tym spotkaniu jeden z zawodników wicemistrzów Polski.

W 23. minucie spotkania sparingowego Śląsk Wrocław objął prowadzenie. W polu karnym rywali faulowany był Patrick Olsen, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał nowy nabytek klubu - Sebastian Musiolik.

Kilkanaście minut później Piotr Samiec-Talar zderzył się z jednym z rywali i nie był w stanie podnieść się z boiska. Interweniować musiał sztab medyczny, ale mimo tego pomocnik nie mógł samodzielnie opuścić murawy.

Piłkarz w towarzystwie fizjoterapeutów udał się do szatni. Uraz 22-latka to fatalna informacja dla Jacka Magiery. W poprzednim sezonie zawodnik ten był jedną z czołowych postaci w drużynie z Wrocławia. Rozegrał 32 mecze, w których zdobył siedem bramek i zaliczył dziewięć asyst.

Na tym jednak nie koniec problemów kadrowych wicemistrzów Polski. W tej chwili w drużynie jest zaledwie jeden zdrowy napastnik, którym jest Musiolik. Szkoleniowiec Śląska definitywnie skreślił Patryka Klimalę, a kontuzjowany jest Junior Eyamba.

W sparingu z Mladą Boleslav Magiera ściągnął z placu gry swojego jedynego atakującego, a jego miejsce zajął Mateusz Żukowski, a następnie Łukasz Gerstenstein. Obaj zawodnicy występują na zupełnie innych pozycjach.

Czytaj także: Polski klub ukarany po trzech latach. UEFA nie zapomniała Alarm w Śląsku. Jacek Magiera potwierdził ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro": Arabia Saudyjska kusi Marciniaka. Oto, co doradzają mu eksperci

Źródło artykułu: WP SportoweFakty