Klub Michała Przybylskiego już odpadł. Legia Warszawa poznała przeciwnika

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Na zdjęciu: Legia Warszawa
/ Na zdjęciu: Legia Warszawa

B36 Torshavn, którego piłkarzem jest Michał Przybylski, odpadł jako pierwszy z tegorocznej edycji europejskich pucharów. Także w środę został wyłoniony przeciwnik Legii Warszawa w drugiej rundzie eliminacji LKE, a będzie nim Caernarfon.

B36 Torshavn nie potrafił choćby zremisować w dwóch meczach eliminacji Ligi Konferencji Europy, a nawet strzelić w nich gola. W 2020, 2022 i 2023 roku drużyna z Wysp Owczych dochodziła do trzeciej rundy eliminacji, a odpadała w dwumeczach z CSKA Sofia, Viborg FF oraz HNK Rijeka. Tegoroczna przygoda B36 Torshavn okazała się jednak dużym rozczarowaniem, ponieważ znacznie mocniejszy okazał się łotewski FK Auda.

FK Auda przyleciał do Torshavn z przewagą 2:0 zdobytą przed tygodniem. W rewanżu nie tylko utrzymał zaliczkę, ale również dołożył do niej gola. W 62. minucie Mor Talla potwierdził wyższość FK Auda. Michał Przybylski wyszedł w podstawowym składzie B36 Torshavn, ale tak on, jak i pozostali piłkarze nie zdołali strzelić gola przez 180 minut.

Także w środę została dokończona rywalizacja północnoirlandzkich Crusaders FC z walijskim Caernarfon. Goście mieli w niej zaliczkę aż trzech goli od 24. minuty rewanżu do przerwy. Gospodarze nie zwiesili w tym momencie broni i zdołali szaleńczym pościgiem, za pomocą trzech goli, wyrównać stan dwumeczu. Na tym mocne wrażenia skończyły się aż do konkursu rzutów karnych. W nim pomylić nie chcieli się ani gospodarze, ani goście. Decydowała dziewiąta seria, w której Caernarfon zapewnił sobie awans.

W drugiej rundzie eliminacji Caernarfon zmierzy się z Legią Warszawa. Do pierwszego spotkania drużyn dojdzie przy Łazienkowskiej 25 lipca. Rewanż tydzień później w Walii.

I runda eliminacji Ligi Konferencji Europy:

B36 Torshavn - FK Auda 0:1 (0:0) 0:1 - Mor Talla 62'

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: FK Auda

Crusaders FC - Caernarfon 3:1 k. 7:8 (0:1, 3:1, 3:1) 0:1 - Matty Hill 24' 1:1 - Ben Kennedy 47' 2:1 - Adam Lecky 49' 3:1 - Philip Lowry 72'

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Caernarfon

Źródło artykułu: WP SportoweFakty