Efektowna bramka GKS-u Katowice. Trafienie beniaminka na otarcie łez [WIDEO]

Twitter / Canal+Sport / Efektowna bramka Marca

GKS Katowice po 19 latach wrócił na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce. Niestety dla kibiców tego klubu beniaminek musiał uznać wyższość Radomiaka Radom (1:2). Pięknym strzałem popisał się w tym spotkaniu Mateusz Marzec.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy już w 24. minucie objęli prowadzenie. Bramkę dla Radomiaka Radom zdobył Leonardo Rocha. Napastnik wykorzystał swoje warunki fizyczne i strzałem głową pokonał bramkarza.

13 minut później Portugalczyk miał już na swoim koncie dublet. Tym razem bardzo przytomnie zachował się w polu karnym i płaskim uderzeniem podwyższył wynik. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć gola kontaktowego i wrócić do rywalizacji. Ta sztuka udała im się w końcówce spotkania. Po stałym fragmencie gry dla GKS-u Katowice doszło do sporego zamieszania, po którym piłka trafiła pod nogi Mateusza Marca.

Pomocnik beniaminka nie zastanawiał się długo tylko bardzo mocno uderzył kozłującą piłkę i wpisał się na listę strzelców. Niestety dla podopiecznych Rafała Góraka więcej goli w tej potyczce już nie padło.

W drugiej kolejce PKO Ekstraklasy GKS Katowice pojedzie do Mielca na mecz ze Stalą. Z kolei Radomiak podejmie u siebie Jagiellonię Białystok.