Więcej czerwonych kartek niż goli. Liga Europy nie dla klubu Polaka

Instagram / tnsfc / Mecz eliminacji Ligi Europy: New Saints FC - CS Petrocub

CS Petrocub z Mołdawii awansował do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Utrzymał jednobramkową przewagę z pierwszego meczu z New Saints FC. W rewanżu zmiennikiem był Adrian Cieślewicz.

Albo drużyna z Walii, albo zespół z Mołdawii mógł zapewnić sobie we wtorek miejsce w fazie ligowej jednego z europejskich pucharów. Przed rewanżem CS Petrocub był bliżej niż New Saints FC czwartej rundy eliminacji Ligi Europy dzięki zwycięstwu 1:0 w pierwszym spotkaniu u siebie.

W pierwszej połowie rewanżu nie było gola, ale były dwie czerwone kartki. Najpierw z boiska zszedł Jordan Williams za uderzenie przeciwnika bez piłki, a niewiele później Dan Puscas. Gracz CS Petrocub zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za spóźniony atak w nogi przeciwnika. Na boisku zrobiło się więcej miejsca, ponieważ po przerwie zespoły zagrały dziesięciu na dziesięciu.

W 62. minucie na boisku pojawił się Adrian Cieślewicz, który był zmiennikiem Rory'ego Holdena. Także on nie zdołał odrobić strat z pierwszego meczu i rewanż zakończył się bezbramkowym wynikiem. To oznacza, że Petrocub zagra minimum w fazie ligowej Ligi Konferencji Europy. Święci muszą bić się o to w kolejnym dwumeczu.

Lepsza drużyna zagra w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy z klubem gorszym w dwumeczu Ludogorca Razgrad z Karabachem Agdam w eliminacjach Ligi Mistrzów. Z kolei pokonana drużyna powalczy w eliminacjach Ligi Konferencji Europy z gorszymi w dwumeczu FK Paneveżys z Maccabi Tel Awiw.

New Saints FC - CS Petrocub 0:0

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: CS Petrocub

Saints: Connor Roberts - Joshua Daniels, Danny Davies, Jack Bodenham, Jordan Marshall (71' Declan McManus) - Leo Smith, Daniel Redmond (90' Daniel Williams), Ben Clark (62' Ashley Baker) - Jordan Williams, Brad Young, Rory Holden (62' Adrian Cieślewicz)

Petrocub: Silviu Smalenea - Ion Bors, Victor Mudrac, Sergiu Platica - Ion Jardan, Corneliu Cotogoi (59' Boubacar Diallo), Donalio Melachio Douania (67' Vasile Jardan), Dan Puscas - Vladimir Ambros (75' Marin Caruntu), Mihail Platica, Dumitru Demian (46' Teodor Lungu)

Żółte kartki: Davies (Saints) oraz Bors, Puscas, M. Platica, Smalenea, Jardan (Petrocub)

Czerwone kartki: Jordan Williams (Saints) /40' - za faul/ oraz Dan Puscas (Petrocub) /45' - za drugą żółtą/

Sędzia: Robert Jones (Anglia)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty