Tak wygląda tabela LaLigi po zwycięstwie Barcelony

Getty Images / Barcelona wygrała na inaugurację

Inauguracyjna kolejka sezonu 2024/25 LaLigi zmierza ku końcowi. Sobotni wieczór zwieńczyło zwycięstwo FC Barcelony nad Valencią (2:1). Tak wygląda tabela hiszpańskiej ekstraklasy

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza kolejka nowego sezonu LaLigi obfituje w remisy. Aż w czterech z sześciu dotychczasowych spotkaniach drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

Po komplet punktów sięgnęły tylko dwa zespoły, które przewodzą stawce: Celta Vigo, która pokonała Deportivo Alaves (2:1) i FC Barcelona, która dzięki dubletowi Roberta Lewandowskiego rozprawiła się z Valencią (2:1) (zobacz WIĘCEJ).

Rewelacja ubiegłego sezonu Girona FC wyrwała punkt Realowi Betis. Ekipa Manuela Pellegriniego objęła prowadzenie już w czwartej minucie dzięki bramce Marca Bartry. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił nowy nabytek zespołu z Katalonii, 19-letni Gabriel Misehouy.

Najbardziej emocjonującym był jednak pojedynek Las Palmas z Sevillą. Zobaczyliśmy bowiem cztery bramki, w tym dwie samobójcze. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

W niedzielę Real Sociedad zagra z Rayo Vallecano, a Mallorka z Realem Madryt. W poniedziałek natomiast Real Vallaoid podejmie Espanyol a Villarreal zagra u siebie z Atletico Madryt.