Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / Quique Garcia / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski dał się we znaki obrońcom Athletiku Bilbao. Polak zbliża się do czołówki najskuteczniejszych piłkarzy w historii FC Barcelony.

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Lewandowski dwoił się i troił, ale przez długi czas nie potrafił sforsować defensywy rywali. W pierwszej połowie strzelanie rozpoczął Lamine Yamal, zaś potem do wyrównania uderzeniem z rzutu karnego doprowadził Oihan Sancet.

W 75. minucie reprezentant Polski kolejny raz odnalazł się pod bramką Athletiku Bilbao i sfinalizował akcję FC Barcelony. Bramkarz nie miał zbyt wiele do powiedzenia po jego strzale z niewielkiej odległości. Athletic musiał pogodzić się z porażką 1:2.

Dzięki tej bramce Lewandowski zaliczył awans w zestawieniu najlepszych strzelców w historii FC Barcelony. 36-latek może pochwalić się 62 strzelonymi golami w barwach "Blaugrany" i znajduje się na 41. pozycji razem z Marcialem Piną.

Hiszpan był zawodnikiem FC Barcelony w latach 1969-1977. Pina zanotował 275 występów, natomiast Lewandowskiemu wystarczyły zaledwie 62 mecze, żeby osiągnąć pułap legendarnego pomocnika w liczbie zdobytych bramek.

Na szczycie jest oczywiście Lionel Messi z 672 golami. Podium uzupełniają Cesar Rodriguez (226) oraz Luis Suarez (195).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty