Zaczęli obrażać Legię. Nie uszanowali minuty ciszy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / PKamieniecki / Na zdjęciu: transparent kibiców Drity
Twitter / PKamieniecki / Na zdjęciu: transparent kibiców Drity

Kosowscy chuligani dali o sobie znać jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Legią Warszawa. W sposób skandaliczny zakłócili minutę ciszy ku pamięć Svena-Gorana Erikssona.

Przed rozpoczęciem czwartkowego rewanżu, Legia Warszawa miała na wyciągnięcie awans do fazy ligowej Ligi Konferencji Europy. Przypomnijmy, że "Wojskowi" odnieśli zwycięstwo 2:0 z Dritą Gnjilane na własnym stadionie.

Zanim wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego na Fadil Vokrri Stadium w Prisztinie, organizatorzy minutą ciszy chcieli uczcić pamięć Svena-Gorana Erikssona - legendarny szkoleniowiec po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł w wieku 76 lat. Niestety, grupa mężczyzn nie potrafiła tego uszanować.

Fani gospodarzy zakłócili minutę ciszy, wznosząc obraźliwe przyśpiewki, które były wymierzone w drużynę przeciwną. "Fu** Legia" - wykrzykiwali z sektora zabramkowego chuligani, identyfikujący się z Dritą.

Kibice z Kosowa urządzili również pokaz środków pirotechnicznych. Na transparencie, wywieszonym przez nich na trybunach, umieszczono przekreślone herby Legii, a także takich klubów, jak Breidablik i FK Auda, czyli przeciwników Drity Gnjilane w poprzednich rundach eliminacyjnych. Zdjęcie w serwisie X zamieścił dziennikarz Piotr Kamieniecki.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty