Szok w Leverkusen. Tym razem nie było szczęśliwego zakończenia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Bayer Leverkusen przegrał z RB Lipsk
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Bayer Leverkusen przegrał z RB Lipsk

35 kolejnych meczów w Bundeslidze bez porażki i koniec. Bayer Leverkusen przegrał z RB Lipsk 2:3 w sobotnim meczu 2. kolejki sezonu 2024/25. Bohaterem drużyny gości został Lois Openda, strzelec dwóch goli w drugiej połowie.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed tygodniem Bayer Leverkusen zagrał jak Bayer Leverkusen i zapewnił sobie zwycięstwo w samej końcówce. Tym razem już tak dobrze nie było i z trzech punktów cieszył się zespół RB Lipsk.

W poprzednim sezonie Bayer nie przegrał ani jednego meczu w Bundeslidze. Ostatnia przegrana miała miejsce w 34. kolejce sezonu 2022/23 z VfL Bochum (0:3). I licznik właśnie się zatrzymał, bo Bayer przegrał na własnym boisku z RB Lipsk 2:3.

Teraz nie było szczęśliwego zakończenia, szaleńczego pościgu w ostatnich minutach. Defensywa gości skutecznie odpierała kolejne ataki i dokonała czegoś dużego.

A przecież nic tego nie zapowiadało. Co prawda początkowo gospodarze byli nieskuteczni, ale w końcówce pierwszej połowy przeprowadzili dwie akcje, po których Peter Gulacsi musiał wyciągać piłkę z siatki. Najpierw gola strzelił Jeremie Frimpong, a parę minut później do siatki trafił drugi wahadłowy Alejandro Grimaldo, kończąc ładną akcję. Tyle tylko, że w siódmej minucie doliczonego czasu miejscowi zgubili w polu karnym Kevina Kampla i ten efektownym szczupakiem zdobył bramkę kontaktową.

I to wszystko zmieniło. Gol z niczego sprawił, że w drugiej połowie sytuacja obróciła się o 180 stopni, a pierwszoplanową postacią został Lois Openda.

Strzelił trzy gole, choć tylko dwa zostały uznane. Najpierw wykorzystał dobre prostopadłe podanie, strzelił z ostrego kąta i błąd popełnił Matej Kovar. Następnie belgijski napastnik popisał się świetnym uderzeniem z dwudziestu metrów.

Zespół Marco Rose (który notabene w pierwszej połowie wyleciał z ławki z czerwoną kartką) wygrał drugi raz w tym sezonie i obecnie jest liderem tabeli.

Bayer 04 Leverkusen - RB Lipsk 2:3 (2:1) 1:0 Jeremie Frimpong 39' 2:0 Alejandro Grimaldo 45' 2:1 Kevin Kampl 45+7' 2:2 Lois Openda 57' 2:3 Lois Openda 80'

Bayer: Matej Kovar - Jeremie Frimpong (77' Nathan Tella), Edmond Tapsoba (86' Arthur), Jonathan Tah, Piero Hincapie, Alejandro Grimaldo - Martin Terrier (71' Amine Adli), Granit Xhaka, Aleix Garcia, Florian Wirtz - Victor Boniface (77' Patrik Schick).

RB: Peter Gulacsi - Benjamin Henrichs (89' Arthur Vermeeren), Lukas Klostermann, El Chadaille Bitshiabu, Castello Lukeba, David Raum - Benjamin Sesko (67' Antonio Nusa), Amadou Haidara (15' Nicolas Seiwald), Kevin Kampl (89' Christoph Baumgartner), Xavi Simons - Lois Openda (89' Yussuf Poulsen).

Żółte kartki: Frimpong, Klostermann, Tapsoba (Bayer).

Sędzia: Matthias Jöllenbeck.