Liga Narodów. Efektowna Rumunia, Austria rozczarowała

PAP/EPA / EPA/KARA THOMAS / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Walii

W Lidze Narodów rozgrywana jest 1. kolejka spotkań. W piątek wysokie zwycięstwo odnieśli Rumuni, którzy 3:0 pokonali na wyjeździe Kosowo. W Dywizji B Austria na wyjeździe zremisowała ze Słowenią.

W Lidze Narodów kolejne reprezentacje mają za sobą premierowe występy w edycji. Niespodzianka w potyczce Słowenii z Austrią. Faworyzowani goście musieli zadowolić się tylko punktem. W spotkaniu to gospodarze prowadzili po wykorzystanym w 16. minucie rzucie karnym. Rywale wyrównali dwanaście minut później. Całą potyczkę w reprezentacji Słowenii rozegrał Erik Janza.

Gole nie padły w innej potyczce w Dywizji B. Niedawny rywal Polaków, reprezentacja Walii, przez większą część 2. połowy grała z przewagą jednego zawodnika. Rywal Turcja dowiózł bezbramkowy wynik do końca. Liderem grupy została Islandia, która bez większych problemów 2:0 pokonała Czarnogórę.

W Dywizji C2 liderem po 1. serii zostali Rumuni. W meczu wyjazdowym z Kosowem padły trzy gole i wszystkie zdobyli goście. W drugim meczu grupy Cypr pokonał na boisku rywala Litwę 1:0.