Bundesliga: Bayer zgubił punkty, pogrom beniaminka

W sobotnim meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi liderujący Bayer Leverkusen zaledwie zremisował 0:0 z ekipą Hannoveru 96. Mimo braku dziewiątej wygranej w sezonie, Aptekarze zachowają prowadzenie w ligowej tabeli. Goli nie obejrzeli kibice na HSH Nordbank Arena, gdzie HSV Hamburg podzielił się punktami z TSG Hoffenheim. Tymczasem Borussia Dortmund rozbiła FC Nuernberg 4:0.

W tym artykule dowiesz się o:

W dalszym ciągu swoją grą nie zachwyca Bayern Monachium. Zawodnicy Louisa Van Gaala podejmowali w piątek Borussię Moenchengladbach. Wynik meczu otworzył w 19. minucie Mario Gomez. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Roel Brouwers. Kwadrans przed końcem swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze zdobył 20-letni Holger Badstuber, dając cenne zwycięstwo Bawarczykom.

Oczekiwanych emocji zabrakło w szlagierowym pojedynku HSV Hamburg z TSG Hoffenheim. Mimo dogodnych okazji z obu stron, ani Vedad Ibisevic po stronie gości, ani Piotr Trochowski w zespole miejscowych, nie potrafili znaleźć drogi do siatki rywali. Po dość przeciętnym, bezbramkowym widowisku, drużyny zgodnie podzieliły się punktami.

Rozstrzygnięcia nie przyniosła konfrontacja na Mercedez Benz Arena, gdzie VfB Stuttgart mierzył się z VfL Bochum. Podopieczni Markusa Babbela objęli prowadzenie w 62. minucie po golu Serdara Tasci. Gdy wydawało się, że gospodarze przełamią fatalną serię siedmiu meczów bez zwycięstwa, celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Christian Fuchs, ustalając wynik spotkania.

Po dziewiąty w sezonie komplet oczek przyjechał do Hannoveru zespół Bayeru Leverkusen. Graczy przyjezdnych do kolejnego zwycięstwa miał poprowadzić Stefan Kiessling. Mimo klarownych sytuacji, lider strzelców Bundesligi nie znalazł sposobu na świetnie dysponowanego Floriana Fromlowitza. Drużyna Jacka Krzynówka, który tym razem nie pojawił się na placu gry, również nie zdołała pokonać bramkarza gości i bezbramkowy remis stał się faktem.

Powracająca do wysokiej formy Borussia Dortmund spotkała się na Signal Iduna Park z ekipą FC Nuernberg. Nie minął kwadrans, gdy gospodarze prowadzili 2:0. Trafienia na swoje konto zapisali odpowiednio Kevin Grosskreutz oraz Lucas Barrios. W 36. minucie kolejną bramkę dla piłkarzy Jurgena Kloppa zdobył Mohamed Zidan, a dzieła zniszczenia w drugiej odsłonie gry dopełnił Mats Hummels. Do 70. minuty na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski, który niczym szczególnym się jednak nie wyróżnił.

Cztery gole obejrzeli kibice w Wolfsburgu, gdzie mistrz Niemiec podejmował SC Freiburg. Dość nieoczekiwanie, już w 19. minucie wynik meczu otworzył Mohamadou Idrissou. Jeszcze przed zmianą stron Wilki zdołały doprowadzić do wyrównania. Nieszczęśliwym zdobywcą samobójczej bramki okazał się 21-letni obrońca beniaminka, Felix Bastians. Tuż po przerwie drugi raz w tym spotkaniu na prowadzenie wyszli gracze przyjezdnych. Gospodarzy stać było na jeszcze jeden zryw, a rezultat na 2:2 dziewięć minut przed końcem ustalił Fabian Johnson.

W starciu dwóch tegorocznych beniaminków Eintracht Frankfurt podejmował FSV Mainz. Orły objęły prowadzenie po golu Maika Franza. Piłkarze gości nie zdołali odpowiedzieć na to trafienie, a sytuację dodatkowo skomplikowała czerwona kartka, jaką otrzymał Chadli Amri. W końcówce drugą bramkę dla gospodarzy strzelił Alexander Meier. Dzięki trzem punktom Eintracht awansował na dziesiątą lokatę w tabeli.

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 2:1 (1:1)

1:0 - Gomez 19'

1:1 - Brouwers 28'

2:1 - Badstuber 75'

Hamburger SV - TSG 1899 Hoffenheim 0:0

VfB Stuttgart - VfL Bochum 1:1 (0:0)

1:0 - Tasci 63'

1:1 - Fuchs 89'