Ekspresowy atak Realu. Takich okazji Mbappe nie marnuje [WIDEO]

Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Mbappe

Real Madryt objął prowadzenie 21 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Kylian Mbappe z dziecinną łatwością sfinalizował akcję.

We wtorek obrońcy tytułu przystąpili do rywalizacji w Lidze Mistrzów. W pierwszej serii gier Real Madryt był uznawany za niekwestionowanego faworyta spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami.

Ku zaskoczeniu kibiców, VfB Stuttgart postawił twarde warunki i dzielnie bronił się w pierwszej odsłonie tego meczu. Defensywa przedstawiciela Bundesligi została sforsowana na 21 po starcie drugiej połowy.

Kapitalną akcję "Królewskich" rozpoczął Aurelien Tchouameni, który swoim zagraniem uruchomił Rodrygo Goesa. Reprezentant Brazylii dynamicznie ruszył i pojawił się w polu karnym drużyny przeciwniej.

Rodrygo wręcz idealnie wyłożył piłkę Kylianowi Mbappe. Francuz z niewielkiej odległości wbił piłkę do siatki, a następnie stracił równowagę. Był to jego pierwszy gol w elitarnych rozgrywkach jako zawodnik Realu.

Dodajmy, że Mbappe łącznie ma w swoim dorobku 49 trafień w Lidze Mistrzów. W zestawieniu najskuteczniejszych piłkarzy wszech czasów zajmuje ex aequo dziewiąte miejsce z legendarnym Alfredo Di Stefano.

Bramki dla Realu zdobyli też Antonio Ruediger i Endrick. Denis Undav strzelił honorowego hola dla gości w przegranym 1:3 przez VfB Stuttgart starciu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty