Skandal w lidze angielskiej. "On mnie ugryzł!"

Getty Images / Dave Howarth - CameraSport / Na zdjęciu: Osmajić gryzie Becka

Do kuriozalnej sytuacji doszło na zapleczu Premier League. Sędzia wyrzucił z boiska Owena Becka, który miał zostać ugryziony przez Milutina Osmajicia.

Owen Beck, zawodnik Blackburn Rovers, oskarżył rywala z Preston North End o ugryzienie go podczas meczu The Championship . Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie w Deepdale.

Beck, będący bratankiem legendarnego piłkarza Liverpoolu, Iana Rusha, znalazł się w centrum uwagi w 88. minucie, kiedy to Preston kontrolowało grę na połowie Blackburn. Zawodnicy obu drużyn walczyli zaciekle o piłkę.

22-letni Beck wywołał gniew zawodników Preston, kiedy brutalnie kopnął Duane'a Holmesa po tym, jak sędzia Matt Donohue już przerwał grę. Milutin Osmajić zareagował gwałtownie, chwycił Becka za koszulkę obiema rękami i zbliżył się głową do jego karku.

Beck natychmiast próbował się wycofać, po czym trzymał się za kark i jak relacjonowali dziennikarze "The Sun", poskarżył się arbitrowi. "On mnie ugryzł!" - wypalił.

Pomimo oskarżeń, sędzia wyrzucił Becka z boiska za jego zachowanie wobec Holmesa i wywołanie zamieszania. Nie jest jasne, czy Osmajić rzeczywiście ugryzł Becka.

W przypadku udowodnienia gryzienia, kara na Wyspach Brytyjskich jest surowa. W 2013 roku Luis Suarez został zawieszony na cztery miesiące za ugryzienie Branislava Ivanovica z Chelsea.

Mecz Blackburn z Preston zakończył się wynikiem 0:0, a Sam Greenwood również został wyrzucony z boiska w pierwszej połowie. Remis sprawił, że Blackburn traci cztery punkty do lidera ligi, West Bromwich, podczas gdy Preston wydostało się ze strefy spadkowej.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty