Arsenal grał do końca. Hat-trick w 10 minut, szalone mecze w Londynie

Getty Images / Chris Lee - Chelsea FC / Na zdjęciu: Cole Palmer został bohaterem Chelsea

Cole Palmer ustrzelił hat-tricka w 10 minut, a w sumie zdobył cztery bramki w pierwszej połowie meczu Chelsea - Brighton and Hove Albion. Londyńczycy wygrali 4:2, dzięki czemu utrzymują kontakt ze ścisłą czołówką Premier League.

Działo się w sobotnich meczach 6. kolejki Premier League. Wpadkę Manchesteru City z Newcastle United wykorzystał Arsenal, strzelając zwycięskiego gola w czwartej doliczonej minucie w starciu z Leicester City.

Do przerwy wydawało się, że "Kanonierom" nic nie grozi. Zespół Mikela Artety prowadził 2:0, kontrolował wydarzenia na boisku, ale po przerwie dwie bramki zdobył James Justin i skończyło się niespodziewanym remisem. Dopiero w samej końcówce po zagraniu Leandro Trossarda piłkę do własnej bramki skierował Wilfred Ndidi. W jednej z ostatnich akcji wynik ustalił zaś Kai Havertz.

Wydarzeniem tego popołudnia był jednak mecz na Stamford Bridge. Chelsea wygrała z Brighton and Hove Albion 4:2 po czterech trafieniach Cole'a Palmera. Anglikowi wychodziło absolutnie wszystko, a hat-tricka skompletował w odstępie dziesięciu minut.

Do przerwy miał już cztery bramki, co jest rekordem Premier League, ponieważ taka sztuka nie udała się nikomu nigdy wcześniej. Szczególnej urody był czwarty gol (bezpośrednio z rzutu wolnego z 30 metrów).

Warto się jednak zatrzymać przy meczu Brentford FC - West Ham United. Gospodarze w trzecim spotkaniu z rzędu w Premier League strzelili gola w 1. minucie. Dotychczas nie kończyło się to jednak zbyt dobrze, bo przegranymi z Manchesterem City i Tottenhamem. Teraz teoretycznie poprzeczka była zawieszona nieco niżej, ale i tak nie udało się utrzymać prowadzenia.

Polacy? Zarówno Jakub Kiwior, jak i Jakub Moder całe mecze spędzili na ławce rezerwowych.