W lidze tureckiej rozegrał się dramat. Karetka na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Veysel Altun/Anadolu / Na zdjęciu: Solet znoszony z boiska
Getty Images / Veysel Altun/Anadolu / Na zdjęciu: Solet znoszony z boiska

Isaac Solet, gwiazda Goztepe, został przewieziony do szpitala po utracie przytomności podczas meczu swojej drużyny. Zdarzenie miało miejsce w pierwszej minucie spotkania z Samsunsporem w ramach tureckiej Super Lig.

W tym artykule dowiesz się o:

23-letni obrońca, zderzył się głową z jednym z przeciwników, co skłoniło sędziego do natychmiastowego wezwania sztabu medycznego. Po udzieleniu pierwszej pomocy na boisku, Isaac Solet został przewieziony karetką do szpitala.

W oświadczeniu wydanym przez Goztepe SK poinformowano, że zawodnik odzyskał przytomność. Jego stan jest stabilny. "Nasz zawodnik Isaac Solet, który został uderzony w głowę podczas walki o piłkę w pierwszej minucie meczu przeciwko Samsunsporowi, stracił przytomność na krótki czas, ale obecnie jest przytomny i w dobrym stanie zdrowia. Zawodnik jest pod obserwacją w szpitalu. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia" - zakomunikowano.

W zderzeniu uczestniczył obrońca Samsunsporu, Zeki Yavru, który po udzieleniu pomocy medycznej kontynuował grę. W 13. minucie podarował jednak prowadzenie Goztepe, strzelając samobójczego gola.

Gospodarze długo nie cieszyli się z przewagi, gdyż napastnik Samsunsporu, Marius Mouandilmadji, wyrównał wynik niecałe pół godziny później. Przed przerwą Romulo Cardoso dał radość fanom Goztepe, a pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, Juan Santos da Silva powiększył przewagę.

Były zawodnik Celtiku, Manchesteru City i Swansea, Olivier Ntcham, zmniejszył straty na 20 minut przed końcem spotkania. W 79. minucie Kingsley Schindler wyrównał wynik, zaś gol Ntchama w doliczonym czasie sprawił, że Goztepe pokonało Samsunspor 4:3.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty