Co za gol w Lidze Mistrzów! Piłkarz Sparty przymierzył z rzutu wolnego [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+Sport / Piękny gol Kairinena
Twitter / Canal+Sport / Piękny gol Kairinena

Zespół Sparty Praga nie był faworytem meczu z VfB Stuttgart, ale goście pokazali w pierwszej połowie, że nie znaleźli się w Lidze Mistrzów przez przypadek. Zdobyli też cudowną bramkę z rzutu wolnego.

W tym artykule dowiesz się o:

Wtorkową rywalizację dużo lepiej rozpoczęli zawodnicy VfB Stuttgart, którzy już w 7. minucie cieszyli się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska bramkę głową zdobył Enzo Millot.

Sparta Praga rzadziej utrzymywała się przy piłce, ale nie ustępowała rywalom w liczbie kreowanych okazji. Jedną z nich udało się zamienić na gola wyjątkowej urody. Do rzutu wolnego z okolic 25. metra podszedł Kaan Kairinen.

Fiński pomocnik celował w okienko bramki gospodarzy. Posłał piłkę z bardzo mocną rotacją. Jego strzał odbił się jeszcze od słupka i zapewnił gościom wyrównanie. To było trafienie godne Ligi Mistrzów.

Obie drużyny przystępowały do tej potyczki w zupełnie odmiennych nastrojach. Stuttgart po pierwszej kolejce fazy ligowej miał zerowy dorobek punktowy, ponieważ przegrał na wyjeździe z Realem Madryt 1:3.

Z kolei Sparta miała powody do zadowolenia po inauguracyjnej serii gier, w której pokonała u siebie Red Bull Salzburg aż 3:0. Ważnym zawodnikiem czeskiej drużyny jest znany z występów w Ekstraklasie Lukas Haraslin.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty