Klęska Podbeskidzia w derbach w Betclic II lidze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Podbeskidzie Bielsko-Biała / Konrad Forenc w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała

Kolejny wstydliwy wynik Podbeskidzia Bielsko-Biała. Zawodzący Górale zostali pokonani w derbach miasta 0:3 przez Rekord. Na pozycję lidera powróciła Polonia Bytom.

Bielsko-Biała doczekała się dwóch klubów na szczeblu centralnym. W niedzielę doszło do pierwszego starcia Podbeskidzia z Rekordem w historycznym sezonie. Przed pierwszym gwizdkiem spadkowicz miał tylko o punkt więcej niż beniaminek Rekord. Po 90 minutach wyżej w tabeli jest już mniej doświadczony drugoligowiec. Rekord zapewnił sobie wygraną 3:0 po przerwie. Zrobił to w grze jedenastu na dziesięciu po czerwonej kartce dla Jana Majsterka.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki była rozczarowana po poprzednim, zremisowanym meczu z Rekordem. Strata punktów miała konsekwencje, ponieważ zespół Marcina Sasala wypadł poza miejsca premiowane awansem. Tym razem Pogoń podjęła Resovię, która także od początku sezonu krząta się w pobliżu czołówki. Konfrontacja miała zwrot akcji, ponieważ po 45 minutach Resovia prowadziła 1:0. Rozdrażniona Pogoń odpowiedziała trzema golami po przerwie, a dwa z nich zdobył Igor Korczakowski. Beniaminek wygrał 3:1.

Po serii meczów bez zwycięstwa, GKS Jastrzębie trzymał się na cienkiej nitce nad strefą spadkową. Drużyna z województwa śląskiego coraz mocniej potrzebowała kompletu punktów, a do Jastrzębia-Zdroju przyjechała Olimpia Grudziądz. Biało-Zieloni nie zamierzali ułatwiać zadania gospodarzom i dwa razy zdobywali prowadzenie. Po raz drugi zrobili to na dobre, a najważniejszym piłkarzem spotkania był Tomasz Kaczmarek. Potwierdził wysoką formę i dwoma strzałami zapewnił wygraną 2:1 Olimpii.

Polonia Bytom mogła w niedzielę odpowiedzieć na wygraną Wieczystej Kraków, która od piątku była liderem Betclic II ligi. Polonia zagrała o 10. zwycięstwo z rzędu z KKS-em 1925 Kalisz. Drużyna z Wielkopolski generalnie rozczarowuje i zgubiła punkty w sześciu z wcześniejszych 11 spotkań. I tym razem kaliszanie wpadli pod walec lidera. Polonia wygrała 3:0 i powróciła na najwyższe miejsce w tabeli.

12. kolejka Betclic II ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Rekord Bielsko-Biała 0:3 (0:0) 0:1 - Daniel Świderski (k.) 55' 0:2 - Daniel Świderski 90' 0:3 - Jakub Ryś 90'

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Resovia 3:1 (0:1) 0:1 - Maciej Górski 8' 1:1 - Damian Jaroń 50' 2:1 - Igor Korczakowski 74' 3:1 - Igor Korczakowski 90'

GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1) 0:1 - Tomasz Kaczmarek 18' 1:1 - Michał Bednarski 24' 1:2 - Tomasz Kaczmarek (k.) 56'

Polonia Bytom - KKS 1925 Kalisz 3:0 (1:0) 1:0 - Konrad Andrzejczak 38' 2:0 - Tomasz Gajda 52' 3:0 - Maciej Białczyk (sam.) 54'