Lazio nie odpuszcza najlepszym w Serie A

Instagram / Lazio / Piłkarze Lazio w rundzie jesiennej w 2024 roku

Rzymianie okazali się mocniejsi 3:0 niż Genoa CFC i są ponownie wysoko w tabeli Serie A. Konfrontacja AC Monzy z Venezią CF zakończyła się z kolei remisem 2:2.

Lazio ma za sobą komplet trzech zwycięstw w Lidze Europy. Po pokonaniu Dynama Kijów, OGC Nice i FC Twente rzymianie prowadzą w fazie ligowej i wydają się być na dobrej drodze do najlepszej szesnastki. Także w Serie A przebudowana drużyna stara się o powrót do Ligi Mistrzów. Ostatnia przegrana 0:1 z Juventusem była kosztowna dla Lazialich, ponieważ doprowadziła do spadku aż na dziewiąte miejsce w tabeli. Biancocelesti zamierzali powetować sobie niepowodzenie w meczu u siebie z Genoą CFC.

W 21. minucie Tijani Noslin strzelił gola na 1:0 dla Lazio. Ponownie asystował najlepszy pod tym względem w zespole Nuno Tavares, a reszta należała do Tijaniego Noslina, który popisał się efektownym rajdem. Wynik długo nie zmienił się aż w 86. minucie Pedro Rodriguez zapewnił wygraną rzymianom uderzeniem na 2:0. Hiszpan potwierdził wysoką formę strzelecką, a gol na 3:0 także był dziełem doświadczonego zawodnika - Matiasa Vecino.

Także o godzinie 15 rozpoczął się mecz w Monzy. Gospodarze najdłużej, ponieważ aż do ósmej kolejki pracowali na pierwsze zwycięstwo w sezonie Serie A. Przełamali się w poniedziałek w Weronie. AC Monza opuściła strefę spadkową, a ostatnie miejsce w tabeli oddała Venezii FC. Beniaminek od początku sezonu raz wygrał, raz zremisował i poniósł aż sześć porażek. Dla obu zespołów niedzielny mecz miał duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie.

Dużo działo się w pierwszej połowie, w której wynik zmienił się cztery razy. Venezia dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale w pierwszym przypadku cieszyła się nim przez osiem minut, a w drugim przypadku przez pięć minut. Zrobiło się 2:2 i druga połowa zapowiadała się równie ciekawie. W niej jednak nie padła ani jedna bramka i kluby podzieliły się punktami.