Bramka Tomasza Stolpy w Pucharze Szwecji

W czwartek odbyły się mecze 2. rundy Pucharu Szwecji. Zespół Carlstad United BK z Division 1 Södra (odpowiednik III ligi polskiej) podjął na stadionie Tingvalla IP przedstawiciela ekstraklasy - Gefle IF. W meczu tych drużyn w szeregach gości wystąpił Tomasz Stolpa.

Wojciech Święch

Były napastnik Zagłębia Sosnowiec rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych.

Pierwszego gola w tym pojedynku zdobyli gospodarze. W 36. minucie Tobias Johansson wykorzystał podanie z rzutu wolnego i było 1:0.

Po zmianie stron zespół Gefle IF miał okazję do wyrównania. Jednak przyjezdni byli nieskuteczni. Zemściło się to w 76. minucie. Wówczas drużyna Carlstad United BK podwyższyła wynik na 2:0 za sprawą Pära Erikssona. W 84. mniucie miejscowi cieszyli się z kolejnego trafienia. Wtedy futbolówkę w siatce umieścił Niklas Moberg.

W 88. minucie golkipera trzecioligowca pokonał Stolpa. Tuż przed końcem spotkania kontaktowego gola dla Gefle IF zdobył Johan Oremo.

Pojedynek wygrali gospodarze i to oni awansowali do następnej rundy Pucharu Szwecji.

Carlstad United BK - Gefle IF 3:2 (1:0)
1:0 - Johansson 36'
2:0 - Eriksson 76'
3:0 - Moberg 84'
3:1 - Stolpa 88'
3:2 - Oremo 90'