Peszko zdradził, z kim rozmawia Wieczysta. "Najbardziej zaawansowane negocjacje"

Instagram / cloutmma / Na zdjęciu: Sławomir Peszko
Instagram / cloutmma / Na zdjęciu: Sławomir Peszko

Wiele wskazuje na to, że Wieczysta Kraków doczeka się nowego trenera. Ma nim zostać szkoleniowiec z Niemiec, co w Kanale Sportowym potwierdził Sławomir Peszko.

Wieczysta Kraków początkiem października zwolniła Przemysława Cecherza. Choć na jego miejsce zatrudniono Gino Lettieriego, włoski szkoleniowiec wyleciał zaledwie po trzech meczach. Beniaminek Betclic I ligi, który zanotował udany początek sezonu, poszukuje więc trzeciego już trenera.

W mediach przewinęło się kilka nazwisk, w tym dwóch byłych selekcjonerów reprezentacji Polski, Adama Nawałki i Czesława Michniewicza. Wszystko wskazuje jednak na to, że na ławce krakowskiego zespołu zasiądzie szkoleniowiec z Niemiec. Mowa o Thomasie Dollu.

ZOBACZ WIDEO: Bramkarz popisał się kapitalnym trafieniem w Argentynie

Doniesienia te potwierdził w Kanale Sportowym Sławomir Peszko. Wiceprezes ds. sportowych Wieczystej Kraków bez ogródek zdradził, z kim klub prowadzi rozmowy. - Najbardziej zaawansowane negocjacje są z Thomasem Dollem. Trwa to cały czas. Na tę chwilę wymieniamy się kontraktami, mam nadzieję, że dojdzie to do skutku. To kwestia paru godzin lub dni - skwitował.

44-krotny reprezentant Polski dodał, że Wieczysta szuka trenera który utrzyma dyscyplinę w szatni i preferuje grę ofensywną. Dobrym kandydatem wydawał się być Nawałka, jednak negocjacje z byłym selekcjonerem utknęły przez kwestię finansowe.

- Byliśmy na spotkaniu, Adam Nawałka zrobił największe wrażenie. Był najlepiej przygotowany ze wszystkich, odpowiadał merytorycznie, znał piłkarzy z pierwszego składu i rezerwowych. Oczywiście, na koniec na przeszkodzie stanęły finanse - podsumował.

Po 16 kolejkach Betclic I ligi Wieczysta zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Krakowianie na zwycięstwo czekają już od sześciu spotkań. O przerwanie fatalnej passy postarają się 22 listopada, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów.

Komentarze (7)
avatar
jbpggcfky8
14.11.2025
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Pan Peszko za pół litra to zrobi z nich majstrów!!! 
avatar
krzysztof kupniewski
14.11.2025
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Nawałka, na starość zaczął liczyć pieniądze i zdrowie.....
A jedno i drugie, kiedyś się skończy ;-)) 
avatar
kuba Budka
14.11.2025
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Właśnie piłka nożna w Polsce to znajomości i kasa i dlatego nie mamy piłkarzy a protegowanch .. 
avatar
wolan_32
14.11.2025
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
I za miesiąc powtórka z rozrywki. Będą szukać następcy Dolla. Kiedy oni pojmą, że nazwiska nie grają. 
avatar
Yollo
14.11.2025
Zgłoś do moderacji
8
3
Odpowiedz
Wiceprezes ds. alkoholowych Peszko powiedział to na trzeźwo, czy już po kilku setkach? 
Zgłoś nielegalne treści