Pogoń Szczecin rozgromiła sparingpartnera. Piłkarze w nagrodę jadą nad morze

Szczecińska Pogoń nie oszczędza się. Duma Pomorza wzmocniła się ostatnio czterema nowymi zawodnikami. Portowcy podczas trwającego okresu przygotowawczego będą przebywać na trzech obozach. Pogoń ma za sobą już pierwszy oficjalny sparing, w którym zespół Piotra Mandrysza nie dał szans grającemu w 3 lidze Energetykowi Gryfino, wygrywając 5:0.

Monika Błaszczyk

Sparing rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Boisko było zmrożone, padał gęsty śnieg, a temperatura nie rozpieszczała. W tych niekorzystnych warunkach lepiej odnaleźli się Portowcy, którzy już chwilę po rozpoczęciu spotkania mogli objąć prowadzenie.

Pierwsza z pięciu bramek padła w 26. minucie po uderzeniu z dystansu Tomasza Parzego. Chwilę później licznie zgromadzeni na grze kontrolnej kibice ujrzeli drugiego gola, którego autorem był nowy nabytek Pogoni Szczecin Marcin Bojarski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Na drugą część meczu Piotr Mandrysz desygnował dziesięciu nowych zawodników, pozostawiając na boisku jedynie bramkarza Radosława Janukiewicza. Bramkę na 3:0 zdobył przebywający na testach Zaheer Bell. Kolejnego gola strzelił w 62. minucie Maksymilian Rogalski. Bramka zdobyta była z rzutu karnego, którego wywalczył testowany Jamajczyk. Ostatniego, piątego gola w meczu strzelił Przemysław Pietruszka.

31 stycznia Pogoń Szczecin uda się na drugi obóz przygotowawczy do nadmorskiej Pogorzelicy. W nagrodę za dobrą postawę w meczu z Energetykiem piłkarze przez tydzień pracować będą nad swoją formą w nadmorskim ośrodku. Podczas tego wyjazdu Portowcy zmierzą się z duńskim Lolland-Falster Alliancen. Po powrocie do Szczecina zawodników Piotra Mandrysza czeka kolejny sparing, przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna. Ostatnim etapem przygotowań będzie obóz, tym razem zagraniczny, w tureckiej Antalyi.