Bundesliga: Bayern powstrzymany, cztery gole Cacau!

Niespodzianka w Norymberdze! Skazywani na pożarcie gospodarze nie przestraszyli się Bayernu i przerwali serię zwycięstw monachijczyków. W coraz głębszym kryzysie znajduje się 1. FC Koeln, które uległo Stuttgartowi 1:5. Cztery bramki dla gości zdobył Cacau.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz w Norymberdze stał na przeciętnym poziomie. Bayern atakował nieśmiało, a gospodarze skupili się na defensywie. Impas przerwał w 38 minucie Thomas Mueller, który strzałem z jedenastu metrów wykończył świetną akcję Mario Gomeza i Ivicy Olica. Druga część rozpoczęła się po myśli miejscowych. Mike Frantz zagrał do Maxima Chupo-Montinga, jego strzał obronił Hans-Joerg Butt, ale dobitka Ilkaya Guendogana okazała się skuteczna. Podopieczni Luisa van Gaala rzucili się do ataków. W dogodnych sytuacjach pudłowali jednak Gomez i Olic. W doliczonym czasie gry na czystą pozycję wyszedł Mueller, ale nie zdołał opanować piłki i mecz zakończył się zasłużonym podziałem punktów. Norymberga przerwała serię trzynastu kolejnych zwycięstw Bayernu.

Trzecią porażkę z rzędu zanotował zespół z Kolonii, który został rozgromiony przez VfB Stuttgart. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Klasycznym hat-trickiem popisał się Cacau, wykorzystując niezdecydowanie obrońców gospodarzy. Nadzieję w serca miejscowych kibiców wlał Christopher Schorch, ale na więcej podopiecznych Zvonimira Soldo nie było stać. W końcówce dzieła zniszczenia dokończyli Pavel Pogrebnyak oraz ponownie Cacau. Przewagę przyjezdnych odzwierciedlają statystyki strzałów. Stuttgart uderzał na bramkę rywali aż 21 razy, gospodarze tylko 9.

Zdecydowane zwycięstwo odniosła również Borussia Dortmund, która pokonała Hannover 4:1. Wynik otworzył strzałem głową Neven Subotic. Tuż po wznowieniu gry piłkę do własnej siatki wpakował Mario Eggiman, a w ostatnim kwadransie trafiali Nelson Valdez i Kevin Grosskreutz. Honorowego gola dla gości zaliczył Arouna Kone. Pełne spotkanie w barwach Borussi rozegrał Jakub Błaszczykowski. Polak jak zwykle był aktywny; w 76 minucie mógł zdobyć bramkę, ale jego strzał padł łupem Floriana Frommlowitza.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w Hamburgu, gdzie miejscowy HSV podejmował Eintracht Frankfurt. Gospodarze przez większą część prezentowali pozbawioną pomysłu grę, natarli dopiero w końcówce, ale nie przechylili szali zwycięstwa na swoją korzyść. Goli nie zobaczyli również kibice w Moguncji. Gospodarze nie potrafili przebić się przez szczelną defensywę Vfl-u Bochum. Punkt ucieszył gości, którzy oddalili się od strefy spadkowej.