Bundesliga: Emocje w Bremie, nieudany powrót Magatha

Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu, Werder Brema zremisował z Bayerem Leverkusen 2:2. Punkt dla gospodarzy uratował w doliczonym czasie gry Per Mertesacker. Emocji nie zabrakło również w Wolfsburgu, gdzie miejscowy Vfl pokonał Schalke 04 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie na Weserstadion przebiegało w nerwowej atmosferze, a piłkarzom niejednokrotnie puszczały nerwy. W sumie sędzia pokazał aż dziewięć żółtych kartek! Goście objęli prowadzenie po świetnym strzale z rzutu wolnego Erena Derdiyoka. Wyrównał Claudio Pizzaro, wykorzystując katastrofalny błąd Rene Adlera. Po przerwie przebłysk geniuszu zaprezentował Toni Kroos. 20-letni zawodnik Bayeru uderzył potężnie z dwudziestu metrów, nie dając szans Timowi Wiese. Wydawało się, że podopieczni Jupa Heynckesa odniosą kolejne zwycięstwo. Nic z tych rzeczy. W 93 minucie w pole karne dośrodkował Marko Marin, a Per Mertesacker głową skierował piłkę do siatki. Z remisu niezadowoleni byli przyjezdni, którzy nie skorzystali z sobotniej wpadki Bayernu.

Na Volkswagen-Arenę powrócił Felix Magath, który w zeszłym sezonie z Wolfsburgiem sięgnął po tytuł mistrza Niemiec. W niedzielę zasiadł jednak nie na ławce Vfl-u, a ich rywala- Schalke 04. Spotkanie układało się po myśli Magatha. Jego podopieczni do 70 minuty prowadzili po uderzeniu Kevina Kuranyi. Gospodarze do tego momentu razili niedokładnością, a kolejne niecelne podania kibice kwitowali gwizdami. Wszystko zmieniło się w przeciągu pięciu minut za sprawą Grafite’a. Napastnik gospodarzy dwukrotnie pokonał Manuela Neuera i odwrócił losy meczu. Lorenz- Guenther Koestner świętował swoją pierwszą wygraną jako trener Wolfsburga; Schalke przerwało z kolei pościg za prowadzącą dwójką.

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosła Hertha Berlin. Zespół Friedhelma Funkela rozgromił na wyjeździe SC Freiburg 3:0. Bohaterem meczu okrzyknięto Cicero Santosa. Pomocnik gości w pierwszej części strzelił dwa efektowne gole, pogrążając słabo spisujących się gospodarzy. W barwach Herthy 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek. 25-letni Polak był pewnym punktem defensywy, udzielał się także w akcjach ofensywnych. W 71 minucie mógł zdobyć bramkę, ale jego strzał z dystansu minimalnie chybił celu. Przez ostatni kwadrans na boisku przebywał Artur Wichniarek, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił.