Ligue 1: Jeleń wygrał ważny mecz dla Auxerre

W rundzie jesiennej AJ Auxerre niespodziewanie pokonało u siebie Girondins Bordeaux 1:0. W zaległym meczu 25. kolejki podopieczni Laurenta Blanca ponownie musieli uznać wyższość teoretycznie słabszego rywala, a drużynę gości do zwycięstwa poprowadził Ireneusz Jeleń.

Piotr Robaczyński

Gospodarze szybko zdołali objąć prowadzenie. W 6. minucie szczęśliwie Oliviera Sorina pokonał defensor Bordeaux Benoit Tremoulinas. Po jego dośrodkowaniu piłka odbiła się od Benoita Pedretti'ego i wpadła do siatki. Do końca pierwszej połowy na Stade Chaban Delmas wiało nudą, obie strony praktycznie nie stworzyły poważniejszego zagrożenia pod bramką rywala.

Tuż po przerwie dogodną okazję do wyrównania zmarnował Daniel Niculae, ale podopieczni Jeana Fernandeza dali sygnał, że zamierzają postarać się o zmianę niekorzystnego rezultatu. Udało się to w 64. minucie. Ireneusz Jeleń otrzymał podanie od Niculae, Polak popisał się pięknym strzałem pod poprzeczkę i strzelił swojego ósmego gola w bieżących rozgrywkach.

Niespodziewanie Auxerre zdołało wywieźć z trudnego terenu komplet punktów. Szalę zwycięstwa na stronę AJA w końcówce przechylił niezawodny Jeleń. W 83. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Bordeaux i najpierw uderzył w poprzeczkę, ale po dobitce głową pokonał Cedrica Carasso.

Jeleń przebywał na boisku do 87. minuty, gdy zastąpił go Julien Quercia. Całe spotkanie z ławki rezerwowych obejrzał natomiast Dariusz Dudka.

Bordeaux zanotowało dopiero drugą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie. Żyrondyści mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz, ale obecnie wyprzedzają 3. w tabeli Auxerre już tylko o jeden punkt.

Girondins Bordeaux - AJ Auxerre 1:2 (1:0)
1:0 - Tremoulinas 6'
1:1 - Jeleń 64'
1:2 - Jeleń 83'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)