Premier League: Man Utd strącił Chelsea z fotela lidera

Znów genialny Wayne Rooney dał zwycięstwo Manchesterowi United. Dwa gole Anglika zapewniły Czerwonym Diabłom wygraną z Fulham Londyn 3:0. MU ponownie zostało liderem Premier League.

W pierwszej połowie piłkarze Fulham Londyn radzili sobie dobrze. Man Utd miał okazję, ale The Cottagers nie byli dłużni i także straszyli Edwina Van der Sara (Tomasz Kuszczak był rezerwowym). Jednak tuż po zmianie stron popis dali Wayne Rooney oraz Luis Nani. W efekcie ten pierwszy strzelił bramkę i Fulham nie było już tak aktywne, co w pierwszej połowie.

Sześć minut przed końcem drugiego gola zdobył Rooney (33. w sezonie), który wykorzystał podanie Dimitara Berbatova. Bułgar też miał swoje pięć minut, bowiem po jego strzale głową futbolówka po raz trzeci znalazła się w siatce Fulham.

MU wygrało 3:0 i awansowało na pierwszą pozycję. Ma punkt więcej od drugiej Chelsea Londyn.

Manchester United - Fulham Londyn 3:0 (0:0)

1:0 - Rooney 46'

2:0 - Rooney 84'

3:0 - Berbatov 89'

Man Utd: Van der Sar - Neville (87' Fabio Da Silva), Ferdinand, Vidić, Evra, Valencia (73' Park), Carrick, Fletcher, Nani ,Berbatov, Rooney.

Fulham Londyn: Schwarzer - Kelly, Hangeland (62' Greening), Hughes, Shorey, Davies (46' Duff), Murphy, Baird, Dempsey (72' Nevland), Gera, Zamora.

Żółte kartki: Valencia (Man Utd) oraz Murphy (Fulham).

Sędzia: Mike Jones.