Serie A: Pewne zwycięstwo Palermo

W drugim sobotnim meczu 31. kolejki włoskiej Serie A Citta di Palermo pewnie pokonało FC Bologna 3:1. Bohaterem spotkania został Fabrizio Miccoli, który popisał się hattrickiem.

Adam Kiołbasa

Od początku dominowali Różowi i już w 10. minucie za sprawą wspomnianego Miccoliego objęli prowadzenie. Rossoblu jednak nie rezygnowali i w 38. Adailton doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą Russo podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą na bramkę zamienił wspominany już napastnik.

Po zmianie stron Sycylijczycy długo nie potrafili przypieczętować zwycięstwa i momentami było nawet groźnie pod ich bramką, ale ostatecznie Miccoli ustalił wynik pojedynku na 3:1.

Zatem Palermo umocniło się na czwartym miejscu i ma już 51 oczek. Rossoblu są piętnaści i mają 35 punktów.

Citta di Palermo - FC Bologna 3:1 (2:1)
1:0 - Miccoli 10'
1:1 - Adailton 38'
2:1 - Miccoli (k.) 43'
3:1 - Miccoli 79'