Ruch ucieka rywalom, skuteczna pogoń Elany - wyniki sobotnich spotkań 24. kolejki gr. zachodniej II ligi

Piłkarze Ruchu Radzionków powiększają przewagę nad resztą stawki. W sobotę lider II-ligowej tabeli pokonał po bramce Macieja Manelskiego zespół Jaroty Jarocin 1:0. Głośne aspiracje do awansu zgłasza również Górnik Polkowice i GKS Tychy.

Adrian Dudkiewicz

Co ciekawe jeszcze jesienią pomocnik Ruchu reprezentował barwy klubu z Jarocina. Teraz swoim trafieniem w 65. minucie pozwolił liderowi tabeli powiększyć przewagę nad resztą stawki. Bramka padła po indywidualnej akcji Piotra Gierczaka. Piłka po uderzeniu byłego napastnika Górnika trafiła w słupek, ale chwilę później dopadł do niej właśnie Manelski, który tylko przystawił nogę w najważniejszym momencie gry. "Cidry" jednak nie zachwyciły, a lepsze wrażenie pozostawili po sobie goście. W 23. minucie Jarota mógł wyjść na prowadzenie, ale mocny strzał Czabańskiego z kilku metrów obronił golkiper gospodarzy.

Hitem w 24. kolejce miała być potyczka w Grudziądzu. I rzeczywiście tak było, gdyż sam mecz był toczony w bardzo szybkim tempie. Obie drużyny miały kilka świetnych okazji do zmiany rezultatu, ale w głównej roli w sobotnie popołudnie wystąpił sędzia liniowy. Już w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam znalazł się Grzegorz Domżalski, ale arbitrzy dopatrzyli się spalonego. Wcześniej kilkakrotnie znakomitą formą wykazał się Mateusz Prus, który znakomicie wybronił mocne strzały napastników Olimpii.

Do ligowej czołówki dołączyli zawodnicy Górnika Polkowice. Nie mogło być jednak inaczej, bowiem już w trzecim swoim spotkaniu wiosną do siatki rywali trafił Damian Piotrowski. A już za tydzień ekipa trenera Dominika Nowaka pojedzie do Sosnowca na mecz z Zagłębiem.

W Janikowie na początku zanosiło się na sukces gospodarzy, a sam pojedynek był toczony w bardzo dobrym tempie. Po 20. minucie Unia prowadziła już 2:0. Torunianie jednak wzięli się za siebie. Jeszcze przed przerwą pięknym strzałem pod poprzeczkę bramkę zdobył Łukasz Grube, a remis Elanie uratował Maciej Melerski. Podobnie jak Górnik, Polkowice, także GKS Tychy poważnie może jeszcze się włączyć o awans do I ligi. Strzelecką niemoc przełamali także podopieczni Wiesława Wojno. Głównym bohaterem pojedynku w Turku był Damian Sędziak, który przy obu bramkach doskonale obsłużył Roberta Hirsza oraz Michała Pietrzaka.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 24. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Unia Janikowo - Elana Toruń 2:2 (2:1)
1:0 - Nowosielski 4'
2:0 - Brzykcy 18'
2:1 - Grube 36'
2:2 - Melerski 65'

Ruch Radzionków - Jarota Jarocin 1:0 (0:0)

1:2 - Piechowiak 78'

Lechia Zielona Góra - Górnik Polkowice 0:2 (0:1)
0:1 - Król 15'
0:2 - Piotrowski 56'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!