Ligue 1: Auxerre zremisowało z PSG, skromne zwycięstwo Olympique Marsylia

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

Piłkarze Auxerre zanotowali w lidze ósmy mecz z rzędu bez porażki, ale z remisu z Paris Saint Germain nie mogą być w pełni zadowoleni. Ważne zwycięstwo odniósł Olympique Marsylia, zespół ten pokonał RC Lens. Tymczasem Tuluza podzieliła się punktami z US Boulogne.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Stade de l'Abbé-Deschamps Auxerre podejmowało Paris SG. Podopieczni Jeana Fernandeza wcześniej tym sezonie już dwukrotnie musieli uznać wyższość stołecznego klubu (w rundzie jesiennej i w Pucharze Francji) i chcieli odegrać się za porażki. Gospodarze objęli prowadzenie w 11. minucie, gdy efektowne podanie Ireneusza Jelenia wykorzystał Daniel Niculae. Już pięć minut później było jednak 1:1, Olivier Sorin zdołał obronić strzał Mevluta Erdinga, ale po dobitce Younousse Sankhare wyciągał piłkę z siatki. W dalszej części spotkania obie strony stworzyły sobie kilka dogodnych okazji do rozstrzygnięcia konfrontacji na swoją korzyść. W końcowej fazie dwa groźne strzały oddał Jeleń, ale Auxerre nie udokumentowało swojej przewagi bramką, pojedynek tych klubów zakończył się podziałem punktów.

Oprócz byłego gracza Wisły Płock w wyjściowej jedenastce AJA na boisku pojawił się Dariusz Dudka, Polacy rozegrali cały mecz. Po 31. kolejce Auxerre zajmuje 3. pozycję w tabeli, z Montpellier i Olympique Lyon przegrywa jedynie gorszym bilansem bramek.

Skromne, ale wyjątkowo cenne zwycięstwo odniósł Olympique Marsylia, zespół Didiera Deschampsa pokonał na Stade Velodrome RC Lens 1:0. W lutym beniaminek wyeliminował OM z Pucharu Francji, ale tym razem nie udało mu się wywalczyć korzystnego rezultatu. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy w 22. minucie strzelił Brandao. Brazylijczyk po dośrodkowaniu Lucho Gonzaleza wygrał pojedynek w powietrzu z obrońcą Lens i głową skierował piłkę do siatki. Marsylczycy zdołali utrzymać prowadzenie mimo tego, iż od 75. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Stephane Mbia). Obecnie tracą do lidera - Olympique Lyon jeden punkt, ale podobnie jak gracze Bordeaux mają do rozegrania jeszcze dwa mecze zaległe.

Jeden punkt w starciu z niżej notowanym beniaminkiem US Boulogne uratowała Tuluza. Podopieczni Alaina Casanovy przegrywali 0:1, ale kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego zdołali doprowadzić do wyrównania. Dla gości był już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa, ale w tym sezonie właściwie nie mają oni już o co walczyć. W trudnej sytuacji znajduje się natomiast Boulogne, zespół ten nadal plasuje się na 18. pozycji, a do 17. St Etienne traci aż 8 punktów.